Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou MB k provozovani GK ve SLi?

Dobry den,

mam na vas prosbu. Potreboval bych poradit jakou MB si mam zakoupit k provozovani 2 GK ve SLi?

Moje aktualni sestava:
MB: Asus P5K/EPU
CPU: INTEL Core 2 Duo E4500 2,2GHz O.C. 2,7GHz
RAM: 4x1GB A-DATA Extreme Edition VITESTA O.C. 4-4-4-4-12 2V 800MHz
GK: Asus GeForce 8800GTS 512 MB DDR3
PS: SEASONIC 600W
HDD: 3x SATAII + 1x externi pres USB = 1,5TB

Mam v planu si nechat dovest z USA jeste jednu grafiku co mam... Jak vsichni vime, ceny jsou tam na eBay vic nez prijatelne kdyz se koukneme na aktualni kurz CZK vuci USD... ;-)Tak proc nevyuzit situaci kdyz tam jede tata...

Tak bych chtel objasnit 3 otazky:
- jakou MB mi muzete doporucit? koukal jsem na ASUS STRIKER II FORMULA - nForce780i, ale podle recenze jsou pridavne fany na chipset hodne hlucne... a to mi vadi, jelikoz se mi povedlo snizit hlucnost PC snad na nejnizsi hodnotu jakou to jde...

- musim si zakoupit UPLNE IDENTICKU GK jakou ma ted... myslim tim jestli to musi byt ASUS, nebo to muze byt i jiny vyrobce? BFG, MSI, XFX?

- utahne mi moji sestavu 600W disk... sestava vyse...

Predem dekuji za odpovede... Tom

No musel bys vyměnit desku za nějakou s nforce 780i nebo koupit rovnou grafikcou kartu co má dvě jádra na sobě přímo od výrobce což se mě osobně zdá inteligentnější řešení pokud už jednu slušnou základní desku máš třeba BFG GeForce 9800 GX2 1GB product.jsp

No ja vim, ze deska je dobra... Ja jsem s ni spokojenej... Jenze ji mam docasne, je tatova... On si ji koupil do medialniho centra ktere si chce postavit... Na moji odesla sitovka a IDE radic... Zatim je na reklamaci, takze si budu kupovat novou... A chtel bych skusit Sli. Na eBay se daji sehnat jiz od 4500,-

No a s tou grafikou co mam jsem max spokojenej, zatim nej grafika co jsem mel... Tak ji nechci prodavat...

A mohl by jste mi poradit nakou zakladku s touhle chipovou sadou?

Dekuji...

no tak to zvýšení moc nečekej, protože SLI má opravdu smysl jen u vysokých rozlišení, tj. 24" a výše.

Spíše bych ti doporučil nákup (pokud už opravdu nevíš co s penězi) 9800GX2 nebo HD3870X2. Zároveň bych tě chtěl varovat před nForce čipsety, moje zkušenosti jsou takové, že to je sice rychlý, nicméně padavý čipset. Jejich problémy s (S)ATA řadiči jsou dlouhodobě známé. Rovněž je známý fakt o vysoké teplotě jejich čipsetů.

je to prosté - nekupuj nVidii 8-)

nutit uživatele, aby si ke 2 grafikám koupili ještě šitózní desku - to je fakt vrchol, a i proto nVidii osobně bojkotuju.

P.S.: jestli chceš intel čipset a 2 grafická jádra, pořiď si 9800GX2

Dekuji za vase informace. Netusil jsem ze chipsety od nVidie mavaji az takove problemy... Takze zustavam u single karty, treba do budoucna skocim do naky "X2ky" od nVIDIE... Nerad bych byl jednym z mnoha uzivatelu, ktery se zdlouhave snazej resit problemy s MB s 790i nebo nizsim chipsetem...

Ta MB co mam mi 100% vyhovuje, sice neni moje, ale koupim si stejnou...

Vsem jeste jednou dekuji...