Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napětí adaptéru

Mám notebook Toshiba - je na napětí 15 V
Mám adaptér s napěťovým rozsahem 12 - 19 V
Je možno tento adaptér použít bez jakéhokoliv rizika k notebooku??
Prosím jen o fundovanou odpověď !!! Nerad bych poškodil počítač !!

Chceš-li fundovanou odpověď, podej fundované informace. Ten napěťový rozsah 12-19V je co? Že si v tomto rozzsahu můžeš přepínat výstupní stabilizované napětí, nebo že v tomto rozsahu výstupní napětí, v závislosti na zatížení, kolísá?
Adaptéry k notebookům mají zpravidla stabilizované výstupní napětí, protože bývají měničové.