Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na zdroj Corsair ATX 550W

Jaký máte názor a nebo i vlastní zkušenosti se zdrojem Corsair ATX 550W CMPSU-550VXEU PFC, 120mm ultratichý ventilátor - případně celkově se značkou Corsair? Je to dobrý tip ke koupi? Lepší třeba než Seasonic?

Jo, mám podobný zdroj Corsair. Jediné co mu lze vytknou je cena.
Zlé jazyky tvrdí, že jsou to vytuněné (také kvalitní) Seasonic.
Na straně druhé, příslušenství je vysoké a někdy přímo překvapí i různé nestandardní kabely (mě překvapila hned dvojice kabelů pro extra napájení přetaktované dvojice cross-fire high-end grafik).

Jestli je to origináln vetrák dodaný se skříní, tak ten moc tichý není. Ale jinak mé titěrné zkušenosti se zdroji Corsair jsou pozitivní, snad jen že pro potřeby i náročného uživatele je to možná až "příliš dobrý zdroj":-|

HX520 a HX620 jsou Seasonicy. Jeden mam 520HX, je skutecne tichy, ale kabely jsou tuzsi... Pry si nechal osadit i lepsi kondenzatory (s teplotou 105st., jak je na tom Seasonic nevim...)
550, 600 VX a dalsi nasobky 50 neni Seasonic ale Chieftec. S nimi zkusenosti nemam.
Myslim, ze Corsair zdroje nevyrabi, akorat si je nechava delat u jinych vyrobcu.

PS: Na HX520 je zaruka 5 let, na Seasonic jen 2 roky.