Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router

Zdravim vsetkych!!
Moj problem spociva v tom,ze kupil som si router s Wi-Fi ASUS WL-520GCC,postupoval som podla navodu a napriek tomu sa nemozem pripojit na internet.Jednoducho,notebook mi sice najde bezdratovu siet.pripoji,ale ak otvorim akykolvek internetovy prehliadac,tak tam to skonci-napise,ze "stranku nelze najit",co mi pripada,ako keby router nepustil internet dalej:-[Chcem sa pripajat na net bezdratovo,preto som si kupil tento router.Providera,ktoreho pouzivam nema pevnu IP,preto som pri nastavovani uviedol vsade AUTOMATIC..Mozte mi niekto poradit,ako by to slo odstranit?Uz sa s tym .... 2den!:.(
Diky za rady!!

OMG! :-D

Myšlento to bylo takto: pokud máš wifi, máš někde na baráku anténu, od ní jde (většinou) tlustý RG kabel (koaxiál) do krabičky, která se zove wifi klient. Z ní pak jde už klasický ethernetový kabel, který se strká do PC nebo do routeru.

Tedy nic "nastavovat" nelze, lze to jen "zapojit"

edit: neodpověděl jsi mi na dotazy výše...

Takhle: Providera mam,ktory je bezdratovy,z anteny ide ten "tlusty kabel" do jeho routru a pak sietovy kabel ide do mojho ASUSu do WAN-u.To si mal na mysli?
Okrem toho,ak ten sietovy kabel dam do PC priamo,vsetko ide a funguje bezproblemovo,akonahle ho dam do ASUSu,tak notebook mi bezdratove pripojenie najde-pripoji,ale zial internet nefunguje,ani nic spojene s sietou(vratane ICQ,SKYPE,atd).Tento ASUS ma na vyber par moznosti zapojeni a ja som ho "naklikal" na automaticke nastavovanie IP,maska podsieti,vychodzi brana atd..Moj provider totiz nedava net na pevnu IP.
edit: ake dotazy mas na mysli?

Sláva, tak zapojení máš správně, neopověděl jsi např. zda provider neblokuje MAC adresy tj fyzické adresy síť. karet - to zjisti. Dokážeš zjistit jestli router dostal od providera IP adresu ? Mělo by to jít zjistit přes prohlížeč ve statusu routeru. Případně napiš sem jakou adresu(branu, masku, DNS) má PC za routerem a samotný router.

Provider neblokuje MAC adresu..Dokonca som pocul,ze moze byt problem,ked su nahlasene 2routry na tu samu IP adresu...Tak som na ASUSe zmenil IP adresu-pretoze na ASUSe to ide zmenit.Vobec nechapem,preco to nejde,kedze som cez prikazovy riadok skusal odozvu(ping)pri ASUSe i cez router providera..Vsetko funguje,tak nechapem,preco ASUS nepusti internet dalej..Skusal som to dokonca u kamosa na UPC zapojeni.Tam si sklonuje MACa uplne v pohode a bez kecov a mne,kde nemam pevnu MAC adresu to nejde..Horsie je,ze to ani distributor a servis ASUSu nechape a nedokaze vysvetlit,preco to nefunguje!!!:.(

Kde?To som uz myslim pisal tiez..Od ASUSu uz internet nejde,napriek tomu,ze vsetko je nastavene v poriadku..
Mas na mysli tieto udaje?
Fyzická adresa:
Adresa IP: 192.168.1.101
Maska podsítě: 255.255.255.0
Výchozí brána: 192.168.1.1
Server DHCP: 192.168.1.1
Datum zapůjčení adresy IP: 10.4.2008 19:30:14
Zapůjčení adresy IP vyprší: 20.4.2008 19:30:14
Servery DNS: 10.0.0.138, 195.70.130.1, 192.168.11.1
Server WINS:

Tak vsetko som robil spravne!!Dokonca i distributor ASUSu bol mimo z toho,tak som skusil stiahnut novy Firmware a hlaad,ono funguje vsetko ako ma a uplne bez problemov..
Tymto chcem vsetkym podakovat za akekolvek rady a ospravedlnujem sa ak som sa niekoho dotkol!!