Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asociace programů office 2003 a 2007

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak zajistit, aby se mi soubory s příponami MS Office otevíraly ve verzích programů 2003. Musím mít nainstalovanou verzi 2003 i 2007, ale pokusy o změnu pomocí Možnosti složky a přiřazení programu ze sady 2003 mi funguje jen u Wordu (resp. otevírá se to ve verzi, kterou jsem měl spuštěnou naposledy). Ostatní aplikace jako Excel a PowerPoint se mi pořád otevírá ve verzích 2007.

Díky za radu Mirek.

No, proč takový složitosti... Ve verzi 2007 je vlevo nahoře taková barevná "potvora" a v ní po kliknutí je nabídka "Uložit" a "Uložit jako" a v té stačí uložit jako soubor Office 97 - 2003 a je po starostech. To platí o všech typech aplikací, co Office obsahují...
Takže při kliknutí třeba na soubor Excel, vytvořený například ve verzi 2002 naskočí "nějaká" hláška, tak potvrdit, že souhlasím, soubor se otevře a dám ho hned uložit v kompatibilitě jako soubor z verze 97-2003 a je po ptákách. Při dalším spuštění už se otevře soubor automaticky...