Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PIO vs DMA

PLS mám problém s nastavením mechaniky LG GSA H42L. Když chci pálit, tak musím nastavit režim na DMA, jinak v PIO mi pálí DVD 45min, ale jakmile chci z DVD či céda číst nebo kopírovat na disk, tak musím nastavit režim PIO, jinak mi to média nečte. Víte pls někdo co s tím, abych nemusel vždy přepínat PIO a DMA? díky za rady
w:)

Najprv by som overil ci je problem v mechanike alebo v OS(Win). Mozes skusit nabootovat z CD nejaky live linux (knoppix, ubuntu) a skusit nieco precitat, ak ide (urcite s UDMA) tak mas nejaky problem vo Win, potom by som preinstaloval ovladace k chipsetu vo Win apod. Ak nepojde ani linux tak skontroluj/vymen kabel k mechanike prip. skus reklamovat mechaniku..

Rezim PIO system Windows zapina, pokud jsou problemy se ctenim media. PIO rezim ti trva tak dlouho, protoze data jdou pres procesor (mrkni na jeho zatez ;-) )...
DMA je primy pristup do pameti, takze data tam jdou primo. Pokud vsak neni prisun dat do pameti kontinualni (ma "velke mezery") a navic je vyuzit burst mode (sbernice je blokovana a rizena zdrojem dat), tak dojde k prepnuti do PIO, aby "mohl byt PC pouzitelny, nikoliv zoombie"...

Pokud ti pri cteni media se prepina na PIO, je bud vadne medium nebo vypalovacka. U jinych medii to take dela? Reklamuj.

Režim pio zapne windows natvrdo když mechanika vytvoří při režimu dma určitý počet chyb. Třeba díky poškrábaným cdčkům.To se dá odblokovat zápisem do registru - najdeš to na cdr.cz nebo ti to můžu poslat v pondělí až budu v práci.
Nějak nechápu že máš možnost přepínat - většinou to windows nastaví natvrdo. Pokud nepomůže zápis do registrů zkusit vyměnit kabel nebo mechaniku v jiným pc a koupit novou.