Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PIO vs DMA

PLS mám problém s nastavením mechaniky LG GSA H42L. Když chci pálit, tak musím nastavit režim na DMA, jinak v PIO mi pálí DVD 45min, ale jakmile chci z DVD či céda číst nebo kopírovat na disk, tak musím nastavit režim PIO, jinak mi to média nečte. Víte pls někdo co s tím, abych nemusel vždy přepínat PIO a DMA? díky za rady
w:)

Diluviální? Mně tady fungují ještě GSA-4120B a dokonce GSA-4040 :-) A to bez jakýchkoli protestů.. (tedy tu 4040-ku jsem už musel jednou vyčistit od prachu). H42L může mít max. 1 rok, to je ještě vypalovací mimino.. ;-)

Rezim PIO system Windows zapina, pokud jsou problemy se ctenim media. PIO rezim ti trva tak dlouho, protoze data jdou pres procesor (mrkni na jeho zatez ;-) )...
DMA je primy pristup do pameti, takze data tam jdou primo. Pokud vsak neni prisun dat do pameti kontinualni (ma "velke mezery") a navic je vyuzit burst mode (sbernice je blokovana a rizena zdrojem dat), tak dojde k prepnuti do PIO, aby "mohl byt PC pouzitelny, nikoliv zoombie"...

Pokud ti pri cteni media se prepina na PIO, je bud vadne medium nebo vypalovacka. U jinych medii to take dela? Reklamuj.

ještě se často zapomíná, že moderní vypalovačky vyžadují 80-žilový IDE kabel, přičemž přepínání do PIO režimu má na triku právě nekvalitní nebo jen 40-žilový IDE kabel.

Režim pio zapne windows natvrdo když mechanika vytvoří při režimu dma určitý počet chyb. Třeba díky poškrábaným cdčkům.To se dá odblokovat zápisem do registru - najdeš to na cdr.cz nebo ti to můžu poslat v pondělí až budu v práci.
Nějak nechápu že máš možnost přepínat - většinou to windows nastaví natvrdo. Pokud nepomůže zápis do registrů zkusit vyměnit kabel nebo mechaniku v jiným pc a koupit novou.

Ano. Jedna z možností je odinstalovat a nainstalovat znovu. Na cdr jsem kdysi našel i přímo zásah do registrů který po restartu umožní zapnout dma. Už to nemůžu najít klidně pošlu nemám to ale zrovna u sebe.