Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Visual Foxpro - modeless formulare - problem s blokovanim ostatnych formularov

Zdravim,

neviem, ci sa tu najdu nejaky fox programatori, lebo potrebujem poradit v nasl.

viem vytvorit viacero nezavislych modeless formularov (on top) a da sa medzi nimi nezavisle robit, ale az do okamziku, ked niektory z tych formularov zacne nieco pocitat - napri.caka 20 sekund cyklus.

Vtedy aj ostatne modaless formulare su nedostupne, a cakaju, ked skonci ten jeden s pocitanim v metode.

otazka: ako dosiahnut nezavislost formularovych vlakien, aby ked aj v jednom vlakne (formulari modaless sa pocita) to neovplyvnovalo ostatne formulare (aby sa dalo aj v inych nieco robit)

dufam, ze som to napisal akotak zrozumitelne a z sa najde niekto, kto ma nasmeruje na riesenie.

vopred diky

P.S. ide VFP90 demo

Prostředí VFP je klasická MDI aplikace, která se dá "zlomit" tak, aby neukazovala hlavní form na pozadí, ale základ stále zůstává. Tkaže obsahuje pouze jedno vlákno a jakmile provádíš nějaký dotaz, aplikace prostě "čeká", až dotaz skončí

medzitym sa mi to nejako podarilo cez volanie druhej vfp.exe aplikacie

cez RUN /n apl2.eze (t.j. necaka na ukoncenie apl2, len vytvori novy nezavisly EXE proces, co som chcel)

len bohuzial neviem jednoducho manipulovat z premennymi z jednej aktivnej VFP aplikacie EXE do druhej aktivnej VFP EXE palikacie, tak som to vyriesil trapne cez zapis do suboru a citanie zo suboru.

robil som aj COM servre, lenze tie pristupy k premennym su na neaktivne premenne servera, nie na aktivny VFP EXE proces aplikacie2, takze to neslo tak prenasat,

mozno mi niekto poradi, ako sa dostat do aktivneho procesu k premennym z jednej akt. VFP.EXE apl do druhej VFP EZE apl. to by bolo super, len dufam, ze to nebude treba cez c++ :)

vopred diky.

Přímý přístup bych moc nedoporučoval. Ve Windows se tohle řeší formou zpráv, data se dají přadávat pomocí zprávy WM_COPYDATA
Můžeš to udělat i složeně - vytvoříš soubor a pomocí jednoduché zprávy aplikaci oznámíš, že má soubor nebo záznam v DB nebo zápis v registrech zpracovat.