Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl RAM 8GB?

Stavím nové PC a teď zvažuji, zda má smysl desku osadit 8GB RAM (samozřejmě bych pořídil Visty x64). Uměly by takovou paměť využít např. hry?
Ostatní komponenty: MB: Asus P5E, Core 2 Duo E8400 3.00 GHz, VGA Leadtek 8800GTS 512MB, 2x 500 GB HDD

:-) Žasnu nad lidmy, kteří znají přesnou odpověd - podle mě to záleží na tom, co na kompu děláš a jestli ty jsi schopen využít tohoto potencialu (a pokud ne, to nevadi jestli mas na to prachy, ono to zastak drahe neni...). Spravne tu nekdo napsal, ze 32bit aplikace to sama nevyuzije, pak zálezi na Tobe jestli ty jsi schopen vyuzit - prikladem je takove programovani: spustene vyvojove prostredi, databaze, aplikacni server,klientska/serverova aplikace a nejake to VMare. - To je treba priklad, jak se to da vyuzit :-p.

Navic je tu moznost udelat si v pameti emulaci disku - 4GB emulovanej disk uz je dost fajn :o)

Mě ty lidi udivujou i ohledně threadu - pořád jak musí bejt aplikace více vláknová... ano, musí. Ale pokud kouknu ted na svou lištu - mam tam 4 řádky programu spuštěnejch programu (ted aktualně PsPad, IE, FF, NetBeans a běží mi video...)

To je pravda, ale bylo tam napsáno "například" :-). Ostatně pokud ty prachy má... nic mu nebrání v jedné hře si nechat postavit budovu od svých poddaných, shodit tu hru do lišty a než to postavjej postřílet pár lidí v 3d akci . :-p