Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení ke vzdálené ploše

Dobrý den,

Jak se připojím vzdáleně na můj počítač, když:
1/ve vlastnostech systému mám vzdálené připojení povoleno - mám systém Windows Vista Business
2/počítač má veřejnou IP adresu, ale v počítači je vyplněná vnitřní adresa sítě
3/ve firewallu na routeru je povolen port 10997 pro stejnou vnitrni adresu počítače
4/v registrech je take zmenen vychozi port vzdalene plochy na 10997

Mě by zajímalo, co mám zadat do klienta na druhém počítači (připojení z jiné než místní sítě)
Ja jsem tam zadával vnější IP adresu počítače : port , ale napsalo mi to chybu 0x1024

Připojení přes např. RAC Server mi funguje.

Aleš Pospíchal

Ak je v PC IP adresa vnutornej siete, tak ten PC nema verejnu adresu (verejnu adresu moze mat router ktory tomu PC nieco forwarduje).
Pri pristupe na ten PC z vnutornej siete pouzijes tu IP adresu vnutornej siete.

Ak chces mat jasno v IP adresach ze ake ma ten PC priradene, tak si na tom PC spust start-spustit: cmd
a napis: ipconfig -all

P.S. na vzdialenu plochu sa skus najprv pripajat ako administrator (a k nemu pouzit heslo uctu administrator), a az ked sa na tom vzdialenom PC prihlasis, nedavno tu kolega cosi skusal so vzdialenou plochou a pred prihlasenim na tom vzdialenom PC mu neslo ani nan pripojit. A skontroluj aj firewall Win ze tam je povolena vzdialena sprava ci plocha ci jak sa to vola.

2/počítač má veřejnou IP adresu, ale v počítači je vyplněná vnitřní adresa sítě

toto je absolutní nesmysl. Veřejnou IP má dle bodu č.3 router, PC je ve vnitřní, neroutovatelné a NATované síti a má IP z rozsahu určeného pro vnitřní sítě.

pokud bod č.3 znamená, že je funkční forwarding, pak je to OK. Nicméně: nejprve bych testoval lokálně v LAN, zda nemáš špatně nastaven port, nebo zda máš udělanou správně díru v lokálním firewallu počítače.

spojení na nestandardní port pak probíhá např. takto:

mstsc /v:ip_pocitace:port

viz. nápověda mstsc /?