Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekavani PC

Koupil jsem si nove PC
Deska: Gigabyte GA-G33M-S2L
Grafika: MSI VGA nVIDIA N9600GT-T2D512-OC,512MB DDR3/256bit, PCIe2.0
CPU: INTEL Core 2 Duo E4700 2.6GHZ (800MHz) 2MBl2 Conroe LGA775
Pameti:DIMM DDR 2GB, 800MHz, CL4, AENEON XTUNE (KIT 2x1GB)

Nevim proc ale jakmile spustim nakou hru na plne detaily tak se sekne do 3 minut. To same kdyz jsem si zapl 3DMark na plne detaily tak se po 3-4 minutach PC kompletne zaseklo ani reset nesel jen natvrdo vypnout PC .... nema nekdo napady cim by to mohlo byt. v dobe zaseku mnel procesor i grafika cca 35 stupnu. Jedine co se vic zahrivalo byly pameti a disk.
Disk je starsi Segate Baracuda 7200 320GB IDE a Zdroj mam 450W

Zkuste to orientačně porovnat s chováním PC, když sundáte bočnice ze skříně. Když se to zlepší, pak se něco přehřívá (přidat větráky, vyměnit originál chladiče atd.). Jinak taky nevěřím, že by dnes nějaká grafika topilajen 35 stupňů . Další otázkou je zdroj. Co je to za značku? Jde-li o nějakého levného výrobce, možná to neutáhne.

tak jsem znova preinstaloval system vcetne SP2 a skusil jsem test v 3Dmarku opet se zasekl cca za 5 min.Pridal jsem aktivni chlazeni na ramky pro jistotu pac ty se prehrivaly nejvice.
Jinak procak ma od zakladu takovej bidnej vetrak ale tesne po zaseku je chladic od CPU vlazny. Zdroj je 450W Eurocase Partis ATX 450 JSP pro Pentium 4 socket 775. Jeste hodne hreje cipset na desce. A nevim cim to je ale jak restartuji PC tak vetracek na grafice jede na plno a jakmile nactou XP ztisi se a pri testu ani ve hrach se otacky vetracku na hrafice nezvysi.

Zrovna sedím u svého víkendového internetového pc s G33-S2:-DPrvní bych otestoval paměti /třeba a-data se mi zdá moc dobrý nejsou/ a zkusil jiný zdroj. Pravda měl by to utáhnout i zdravej eurocase ale kdoví:-D. Zkus test orthos případně vytáhní tu 9600 a zkus jet na integrovanou grafiku jestli to udělá taky. Nechápu že nešel reset.

proc jsi si kupoval desku s integrovanou VGA, kdyz mas jinou? Na teploty se po zaseknuti mrkni do BIOSu (pokud je ukazuje a nerika jen OK)

Chipsety u Gigabytu maji udajne spatne "zvykacky" na chladicich. (viz diskuze na czechcomputer.cz u P35 desek - http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PDD26B2917EE04 215C12573320048B7C7.html?ansid=271 a foto pasty "kobercovky": http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.339938/DD 26B2917EE04215C12573320048B7C7/K0802091432424191309 107714299260.jpg)

Co se tyka zdroje, ten Eurocase byl v case? Ja jsem videl novy 400W JSP, udaje jsou pekne, ale neutahne tuto sestavu: AMD Duron 700 MHz, 2xDVD, 1xPATA, 2xSATA + radic, VGA S3 4MB. To se bavim o beznem spousteni systemu, nikoliv hrani.
Zkousel jsem to s Corasirem HX520, ale s tim rozdilem, ze jsem zkusil zapojit asi 8x HDD (staci jen napajeni...). Vubec zadny problem se spoustenim a naslednou praci. ]:)

PS: co se tyka teplot - pokud na chladici neudrzis ruku, ver ze ma vic jak 50st. Co pisi programy nemusi byt realne!

Tak jsem se podival na ten chladic na desce a byl uplne volnej a kdyz jsem to ho sundal tak pasta co byla na chladici se ani nedotkla procaku desky. Tak jsem to trochu vypodlozil a dal novou pastu pac tamta byla nanic. Vyzkousel jsem Colina Dirta a hral jsem ho 15 min a uz se komp nesekl zatim, predtim se mi sekl do 3 min. Mozna je to tim zatim to funguje kdyztak dam vedet.