Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekavani PC

Koupil jsem si nove PC
Deska: Gigabyte GA-G33M-S2L
Grafika: MSI VGA nVIDIA N9600GT-T2D512-OC,512MB DDR3/256bit, PCIe2.0
CPU: INTEL Core 2 Duo E4700 2.6GHZ (800MHz) 2MBl2 Conroe LGA775
Pameti:DIMM DDR 2GB, 800MHz, CL4, AENEON XTUNE (KIT 2x1GB)

Nevim proc ale jakmile spustim nakou hru na plne detaily tak se sekne do 3 minut. To same kdyz jsem si zapl 3DMark na plne detaily tak se po 3-4 minutach PC kompletne zaseklo ani reset nesel jen natvrdo vypnout PC .... nema nekdo napady cim by to mohlo byt. v dobe zaseku mnel procesor i grafika cca 35 stupnu. Jedine co se vic zahrivalo byly pameti a disk.
Disk je starsi Segate Baracuda 7200 320GB IDE a Zdroj mam 450W

Zrovna sedím u svého víkendového internetového pc s G33-S2:-DPrvní bych otestoval paměti /třeba a-data se mi zdá moc dobrý nejsou/ a zkusil jiný zdroj. Pravda měl by to utáhnout i zdravej eurocase ale kdoví:-D. Zkus test orthos případně vytáhní tu 9600 a zkus jet na integrovanou grafiku jestli to udělá taky. Nechápu že nešel reset.

proc jsi si kupoval desku s integrovanou VGA, kdyz mas jinou? Na teploty se po zaseknuti mrkni do BIOSu (pokud je ukazuje a nerika jen OK)

Chipsety u Gigabytu maji udajne spatne "zvykacky" na chladicich. (viz diskuze na czechcomputer.cz u P35 desek - http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PDD26B2917EE04 215C12573320048B7C7.html?ansid=271 a foto pasty "kobercovky": http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.339938/DD 26B2917EE04215C12573320048B7C7/K0802091432424191309 107714299260.jpg)

Co se tyka zdroje, ten Eurocase byl v case? Ja jsem videl novy 400W JSP, udaje jsou pekne, ale neutahne tuto sestavu: AMD Duron 700 MHz, 2xDVD, 1xPATA, 2xSATA + radic, VGA S3 4MB. To se bavim o beznem spousteni systemu, nikoliv hrani.
Zkousel jsem to s Corasirem HX520, ale s tim rozdilem, ze jsem zkusil zapojit asi 8x HDD (staci jen napajeni...). Vubec zadny problem se spoustenim a naslednou praci. ]:)

PS: co se tyka teplot - pokud na chladici neudrzis ruku, ver ze ma vic jak 50st. Co pisi programy nemusi byt realne!

Tak jsem se podival na ten chladic na desce a byl uplne volnej a kdyz jsem to ho sundal tak pasta co byla na chladici se ani nedotkla procaku desky. Tak jsem to trochu vypodlozil a dal novou pastu pac tamta byla nanic. Vyzkousel jsem Colina Dirta a hral jsem ho 15 min a uz se komp nesekl zatim, predtim se mi sekl do 3 min. Mozna je to tim zatim to funguje kdyztak dam vedet.