Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DirectX 10

Pořídil jsem si novou GK 8800GT podporující DirectX 10. Vistu nepoužívám a zatím nechci. Od někoho jsem slyšel, že je možno nainstalovat do WindowsXP nějaký program, který umožní použití DirectX 10 ve WXP.
Poraďte kde ho lze stáhnout a jest-li to funguje?
Předem díky
PR

Zítra až příjdu dom tě přesvědčím že DirectX10 do Win XP dostaneš já ho tam mám a je to znát na hrách.Když budeš chtít tak ti ten DirectX pošlu.Teďka jsem v práci ale můžu ti to ukázat v Everestu stahoval jsem to pro kámoše ten taky nevěřil že tam mám 10
Verze EVEREST v3.50.761/cz
Modul benchmarku 2.1.169.0
Domovská stránka www.lavalys.com
Typ zprávy Asistent zpráv
Počítač 5FCACAA1BD5347A
Vytvořil administrátor
Operační systém Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)
Datum 2008-04-16
Čas 17:25

Přehled

------------------------------------------------ --------------------------------

Počítač:
Typ počítače Víceprocesorový osobní počítač s rozhraním ACPI
Operační systém Microsoft Windows XP Professional
Service Pack OS Service Pack 2
Internet Explorer 7.0.5730.13
DirectX 4.10.00.6000 (DirectX 10)
Jméno počítače 5FCACAA1BD5347A
Jméno uživatele administrátor

Obraz neni ani cistejsi, ani ostrejsi. Pokial mas problemy s cistotou a ostrostou, bud si ocisti/vymen monitor, alebo navstvi ocneho lekara. Viditelny rozdiel medzi DX9 a 10 je tak malo poznatelny, ze to musis hladat v hrach na konkretnych miestach a este musis aj vediet kam sa pozerat. Popisalo sa o tom kopu veci. DX10 som skusal (mam na to grafiku aj WVista), ale oproti DX9 je len HW narocnejsi, zatial tam ziadne graficke zmeny nevidno.

pokus implementovať finálnu verziu dx10 do wxp bol definitívne zrušený kvôli obmedzeniam grafického rozhrania wxp a ešte iným problémom,ktoré už nieje možné v jadre systému wxp dodatočne odstrániť,takže na plnohodnotné dx10 vo wxp môžeš definitívne zabudnúť.Pod wxp bolo spustitelné len vývojárske dx10 beta1,z ktorej pochádzajú aj niektoré "zaručene" spustitelné dx10 inštalačky,ktoré ešte kolujú na internete.Nedoporučujem ich použiť,majú už dávno expirované vnútorné certifikáty,neexistuje žiadna bezpečná a plne funkčná možnosť na ich odinštalovanie zo systému a zapisujú hodnoty do tých častí registrov,ktoré obnovenie systému ignoruje pri zálohe,takže ani spustenie obnovenia systému k ničomu nevedie a obvykle sa takýto pokus skončí mutnosťou preinštalovania celého systému