Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto tvorba www

Chcem začať robiť www stránky. Vlastne som už začal a dosiahol som aj dobré výsledky , čo sa týka prístupov. Ale 3-[ robím to vo front page. Chcem začať robiť nejakým spôsobom , ako by to malo byť - čiže ako robia profesionáli. Čo by ste mi odporučali? aký program a pod.? Prosím o radu ľudí , ktorí tvoria www stránky profesionálne.Ďakujem.

Vzhledem k tomu, že jsi delal v FrontPage, delal jsi zřejmě pouze staticke stránky - pokud chces delat prof, musis delat rozhodne dynamcike :-), tedy prvni logicky krok neni ani tak výběr softu na tvorbu, ale směr kterým se dáš : ASP, PHP, JSP, CGI (to je tu jen do počtu :-D ) a podle toho bych volil prostredi/IDE ve kterem budes psat. Vetsinou se zacina s LAPM - Linux,Apeche,PhP,MySQL - pak třeba PsPad jako editor. Pokud zvolis treba to JSP, pak bych sahnul po NetBeans...

Jen opravim - JSP je Java Servers Pages nikoliv JavaScript- je to DOST PODSTATNEJ rozdil:

JS/JavaScript - bezi na klientovi. A pouziva se treba k validaci formularu (na strane klienta, pred odeslanim) ci zmeny vhledu www.
JSP/Java Servers Pages bezi na serveru a je to to co jsem chtel jmenovat a patri do stejne kategorie jako PHP/ASP/CGI.

JS neni JSP

Jsou to technologie, které umožnují dynamícké stránky - ty možnost zobrazení času ze serveru (typcikej příklad, první stránky těchto knih), zpracováni formulářů, odesálání emailu (ne přes mailto:), generování obrázku, ...
Zkratky: viz ta Wikipedia - to jsou jen nazvy technologii (a potazmo jazyku), které to umí a jsou rozšířené. Nejrotšířenější je to PHP a asi taky nejjednoduší cesta :-) a v tom pripade bych volil ten PsPad.

Tim nenutim do dynameckejch stranek ale v profi je to defato povinost, nejakou takovouto technologii zvládnout a umet alespon základ - udelat guestbook, odesilat maily, registrace.

jinak jsem na rozdil od jinejch preskocil CSS, HTML - jsem clovek bez predsudku - i v FrontPage je moznost zobrazeni kodu - tim chci rict, ze by jsi to mohl od FP znat nebo to mit okoukané a to i natolik , aby jsi se to mohl ucit zaroven s PHP. V opacnym pripade zacni cistm HTML na ktere postaic Notepad - a na par hodin zacatku bych ho i doporuci - bez zobrazeni syntaxe, aby jsi byl fakt in, nez si to nechas doplnovat od editoru

To, ze ste zacali robit webstranky vo FP znamena asi tolko, ze ste webstranky este temer ani nerobil. Jednoznacne je potrebne sa naucit zaklady a na FP zabudnut. Potom sa naucit CSS. Neskor si mozete vybrat (podla rady od Azora), aky jazyk zvolite, ci PHP+MySQL, ci JS alebo iny.

Tak vela stastia. :-)

::) Moje prve aj posledne stretnutie s nim bolo asi pred (asi) 6 rokmi. Ked som videl ten zdrojovy kod nim vygenerovany zo stranky s jednym nadpisom a jednym obrazkom, no dakujem - neprosim.

A FP ako WYSIWYG editor s previewom a pisanim zdrojoveho kodu je na moj vkus trochu predrazeny.

S FP jsem se střetnul před cca 3mi léty (už ty jejich edice nějak nesleduju- musel bych se kouknout do databiny)- mno každopádně v režimu kódu (ne WYSIWYG) to bylo na úrovni ranných, výše zmíněných Homesite - čili dobrá práce. Aji "čistič kódu tam byl(samozřejmě po sobě:)))"

A tu ukázkovou prasečínu s jedním obrázkem + 40 druhů kodování fakt neudělal - dej mu šanci.

Žádný profesionál nejsem, ani se za něj nepovažuji, nicméně od roku 2001 jsem udělal již hodně webů, takže si dovolím odpovědět.
Pokud to s tvorbou myslíš vážně, musíš být pánem nad zdrojovým kódem Ty, ne nějaký WYSIWYG editor.
No a protože v čistém HTML, nejde udělat spousta věcí, potřebuješ CSS.
Já tedy doporučuji:
studovat www.jakpsatweb.cz (HTML+CSS)
nainstalovat si PSPad a psát v něm (podle toho JPW)
Spousta ostatního přijde sama, až to budeš potřebovat. Ovšem znalost PHP atd. ti nebude nic platná, když nebudeš umět udělat ani tabulku třeba s černým rámečkem 3px a s buňkami orámovanými modře.
Studovat cizí weby, které se ti líbí - zobrazit si zdroj a kouknout, jak to dělají druzí (ale né mé, já dělám "prasokód"). :-)