Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konvertor USB2.0 - IDE

Používám občas k připojení disku nebo DVD mechaniky konvertor USB2.0 - IDE+SATA Wiretek WUIDP. Teď jsem přeinstaloval XP na Visty a nemůžu se s tím domluvit. Ve správci zařízení se po připojení USB nainstalují objeví v USB další položka, takže tam ovladače určitě jsou, ale v průzkumníkovi se mechanika neobjeví. Nepoužíváte někdo toto zařízení pod Vistami?

presne ten istý výrobok,presne ten istý problém,len s tým rozdielom,že pripojený disk ani mechaniku to nerozozná ani pod wxp sp2,vždy to len vypíše v správcovi zariadenia Standart usb to ide controller a tým to skončí.Zrejme je to nejaký polofunkčný výrobok,na ktorý sme sa nechali nachytať.

v správe diskov to nezobrazí nič,žiadny nepripojený disk,obvykle po niekolkých štartoch prestane windows detegovať aj samotné zariadenie a zostane tam len chybová hláška o neznámom zariadení usb a v správcovi zariadení sa zobrazí známe žlté kolieskos výkričníkom.Po odpojení,znovupripojení zariadenia sa znovu zdeteguje,po čase znovu zmizne a stále dokola,pod vistou je po niekolkých štartoch zariadenie vypnuté samotným systémom s hláškou,že nefunkčné zariadenie bolo v rámci zachhovania stability systému vypnuté,žiadny pripojený disk ani cd/dvd mechanika nieje nikde viditelná.Mám podobnú záležitosť od firmy MacAlly ,tam je všetko spojazdnitelné okamžite,pripojené disky sú okamžite detegované a plne prevádzkyschopné bez akýchkolvek problémov a bez akýchkolvek alchymistických postupov a nutnosti zháňania nejakých doplnkových ovládačov,takže sa domnievam,že chyba je v samotnom výrobku