Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-RW vypaluje pomaleji než zobrazuje!

Zdravím odborníky.
Myslel jsem si, že už mechanika nestíhá a tak jsem si pořídil novou LG GH20NS10. Když zadám v Neru vypalování plného DVD, ukazuje, že pálí rychlostí 20× (myslím, že to je nějakých 27700Kb/s) ale trvá to asi dvacet minut ( a mělo by to být cca 3,5-4 minuty). Ta stará mechanika to dělala také.
Nevíte někdo v čem by mohl být háček?

Změna předmětu, původně: DVD-RW VYPALUJE POMALEJI NEŽ ZOBRAZUJE !!! (anarchist)

Kde se nastavuje to "DMA" a "PIO"? Nemůžu to najít. A taky bych se chtěl zeptat, mám HDD i mechaniku na SATA. Pod kterou kolonkou ve správci zařízení bych to měl hledat?
Nero mi ukáže při vypalování DVD-Video(4.3Gb)"zbývající čas:3.57" Přibližně prvních7% to fachá jak má, pak se to ale zabrzdí, mechanika začne vytáčet, až hučí celej komp a jede to jako s hnojem.
Jo, a chci poděkovat, zdá se, že jsem konečně narazil na někoho, kdo ví o čem mluví. Díky za Váš čas.

Nastavit to nejde, jamile dojde k přepnutí režimu na PIO.
Podívej se do správce zařízení na řadiče disku. Po rozkliknutí kanálu řadiče uvidíš na druhé záložce aktuální režim. Bude tam něco jako:

DMA, je-li k dispozici
Režim PIO

V takovém případě je nejrychlejší cestou kanál řadiče odebrat (klávesa Del), restartovat a on si jej po restartu opět nadetekuje a nainstaluje.