Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dá se nějak ve Wordu nastavit záhlaví a zápatí jen na první stránku dokumentu

Zdar všichni poradňáci
Mladá se mě ptala jestli je nějaká možnost nastavit záhlaví a zápatí v dokumentu ve Wordu jen na první stránce dokumentu a na dalších stránkách aby se to už nezobrazovalo, prý to potřebuje v práci. Nevíte jestli je taková možnost ve Wordu? Já teda ve wordu moc často nedělám tak nevím.

Tak tento měsíc to vysvětluji naposledy:

1) dojedu si kurzorem někam na 1 stránku (většinou na konec) a dám Vložit - Konec - Konec oddílu (na další stránce)
2) sjedu na druhou stránku
3) dám Zobrazit - Záhlaví a zápatí
4) na panelu Záhlaví a zápatí MUSÍM zrušit "Stejné jako minulé" (samostatně pro záhlaví a zápatí), jakmile je to zrušeno, můžu záhlaví nebo zápatí upravit (vymazat)
5) to je vše

Většinou se to používá u semestrálních, diplomových prací.
Více viz. "Mistrovství v Office 2003"

PS: dá se použít kdekoliv v dokumentu, né jenom na první stránce

No to ma prave desi ze nejaky buduci ing-inier alebo co nevie ani intuitivne najst zakladne veci vo worde. Svedci to IMHO o neschopnosti samostatne nieco riesit, co by mal titulovany clovek teda mat... Namiesto naservirovania resenia pod nos, by som u takejto otazky odpovedal: "je to tam tak pouzi trochu rozum a pohni lenivym prstom na mysi a najsi si to" :-) Nech sa trochu cvici, v praxi sa v buducnosti ing-inierovi taky pristup urcite zide...

Já na to jdu sofistikovaněji. :-D:-D:-D
Jednoduše si najdu šablonu, která má nastavené to co potřebuji a jenom změním hodnoty u textu.

Takže si nepotřebuji zatěžovat pamět tak zbytečným programem, jako je nějaký Word.
Nejvíc se mi líbí, že zatímco mechaničtí "šprti", kteří znají Word95-2003 na zpamět jsou zcela vyřízeni u Wordu 2007, tak můj přístup je univerzální. Cho - Cho - Cho (To má být zlý Fantomasův smích)