Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soubory zkopírované na přenosný disk nelze otevřít - přístup odepřen

Zkopíroval jsem několik souborů na přenosný disk a nejdou mi nyní otevřít - hlášení: Přístup byl odepřen, zkontrolujte, zda disk není přeplněn nebo chráněn proti zápisu nebo zda soubor není právě používán. Kontrola disku je v pořádku, ostatní soubory na disku jdou otvírat.

Systém je WinXP, souborový systém NTFS. Jediné co se souborem lze udělat - tak jde smazat!!! A poté utilitkou Undelete normálně obnovit a je pak čitelný.

Na těch souborech mi nezáleží, nahraju si je znovu, ale zajímalo by mě, čím to může být. Vím, že ve Win je utilita na odemčení souborů, ale zapoměl jsem název (jde tak třeba odemknout složka System Volume Information). Nouzový režim nepomůže.

Tak jsem kvůli tomu zakázal zjednodušené sdílení souborů a dostal se do toho nastavení, nic nepomohlo. S právy jsem navíc nikdy nic neměnil. Když teď přes VNC ty soubory kamkoli zkopíruji, tak normálně otvírat jdou. Udělalo to jen s přenosným diskem. Soubory na něm jsou evidentně v pořádku, po smazání a obnovení jsou zcela OK.

Soubory kopíruji manažerem FAR, ale mám nastaveno použití systémové funkce CopyFileEx, zařízení se hlásí jako Velkokapacitní paměťové zařízení USB. Dnes jsem soubory zkopíroval znovu, a vše je OK. Takže by mě jen velice zajímalo, čím to mohlo být. Soubory byly zkopírovány zcela správně, chdkdsk nehlásil žádnou chybu, unlocker zahlásil "chybí popisovač, přesto lze zkusit soubory smazat, přejmenovat, přesunout..." I bez unlockeru šly soubory smazat. Ihned po smazání jsem je obnovil a normálně otevřel a zkontroloval, že jsou v pořádku. Žádná práva si soubory sebou nést nemohly, protože byly kopírovány z FAT32, ostatně mám nastaveno "nekopírovat přístupová práva".

Víš jak fungují přístupvá práva?
Soubor, který nakopíruješ na jiný disk si přebere přístupová práva od nadřízeného objektu, který jej může dědit od svého nadřízeného objektu atd.

Takze se prihlas jako administrator
Prevezmi vlastnictvi pro cely disk (zabezpeceni disku) vcetne vsech podrizenych objektu
Smaz tam opravneni, ktera jsou a pridej plna opravneni pro skupinu administrators, SYSTEM a pokud nemas zadne dalsi pozadavky, tak klidne plna prava pro skupinu EVERYONE