Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitor, ideal. nastavení?

ahojky,
prosím o radu nebo typ
mám klasik monitor ,,Hyundai imagequest v 773,, už ho mám asi 4 roky používaný:!:
chtěl bych poradit jaké je správné(idealní) nastavení tohoto monitoru, myslím tím ,, rozlišení a frekvenci,, jakou mám nastavit
momentálně tam mám nastavené na : 1024x768, barva 32 bitu, a frekvenci 60 Hz :-/
je třeba to nějak přenastavit:?:
děkuji za rady a tipy
gappa

nenapsal jsi sem maximální horizontální kmitočet [khz] - to je jediný důležitý údaj.
snímkový refresh se doporučuje 80hz a výše (pro crt)

refresh = f_horizontal_max [-> hz] / 1.1 / počet svislých řádků daného rozlišení

příklad: tvůj krám umí třeba 82khz, zajímá tě režim 1024x768:
82000 / 1.1 / 768 = 97hz, nastavíš standartnější hodnotu podle vesa 100hz

ale pokud jsi 4 roky zíral do blikající 60hz crt obrazovky, už ti může být stejně všechno jedno, jsi v podstatě nad hrobem, ne-li dávno po smrti.