Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nejtišší pevný disk?

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jaký byste mi podle vašich zkušeností doporučili tichounký HDD do tichého PC? Chtěl bych disk o min. kapacitě 500GB. A spolu s tichostí, bych i ocenil slušný výkon(jeli to možné). Něco pozitivního jsem četl o Samsung Spinpoint F HD753LJ, ale názory se rozcházejí:-( Díky za jakýkoliv tip.

Změna předmětu, původně: Jaký nejtižší pevný disk? (JaFi)

WD??...ja mam doma WD 320GB (neviem presne aky model) ale je novy SATA2,7200otac.,16MB,2 platnovy a je hrooozne hlucny strasne rezonuje mam ho pevne prisrovbovany a PC je oprety o PC stolik a ked polozim ruku na stol tak ho citim ako rezonuje....strasna kupa uz som mal dost diskov doma ale ziaden nebol taky hlucny (respektyve strasne rezonuje) ako tento....ale mozno je chybna seria alebo co....

Ano samsungy by mali byt tiche.
Co sa tyka odhlucnenia vibracii (kazdy disk trochu vibruje, myslim vibracie motora disku a nie pohyb hlaviciek) tak napr. dobre je toto http://www.sharkoon.com/html/produkte/zubehoer/vibe -fixer3/index_en.html dava sa to do 5.1/4" miesta (tam kde CD mechanika) - ale ak v tom mieste nemas dostatocne prudenie vzduchu tak treba poriesit aj chladenie (zavisi od kejsu ze kde ma nasavacie otvory).

Su aj ine "oddelovace" diskov od kejsu, ak pocujes brum ktory vytvara disk tak si najdi prip. nieco ine podobne...

Prave teraz vyberam HDD do novej zostavy a uz som daleko, tiez sa rozhodujem medzi WD a Samsungom:

HDD 640GB WD6400AAKS 16MB SATAII/ 300 7200rpm 3RZ

Kapacita 640GB
rozhraní SATAII/300 (3Gb/s), SATA/150 kompatibilní
16MB cache
technologie 320GB na plotnu
přístupová doba 8.9ms
extrémně tichý
SecureConnect (zesílení konektoru SATA zamezuje praskání při manipulaci s kabely)
záruka 3 roky.

HDD 640GB Samsung SpinPoint F1 16MB SATAII/ 300 3RZ

kapacita 640GB
technologie 334GB na plotnu
rychlost otáčení 7200 ot./min
přístupová doba 8.9ms
16MB cache
rozhraní SATAII/300 s NCQ (Native Command Queing)
tichý provoz - SilentSeek & NoiseGuard, FDB ložiska
pouze SATA napájecí konektor
3 roky záruka.

Cenovy rozdiel je len asi 200SK.

Tak ktory :?:

V jednej predajni mi povedali ze ten Samsung je novsi model, ze je tichsi a ma nejake nove funkcie. Mam teraz objednany WD, je o 200SK lacnejsi, ale povodne som mal vybrany Samsung, aj DVD mam Samsung, aj monitor, aj ked to s tym asi nesuvisi. Inak jeden WD sa mi pokazil, bol to jediny disk ktory sa mi pokazil, aj ked to bolo uz velmi davno, ale je to mozno dalsi plus pre Samsung. Este nejaky tip?

Seagate je moje značka, nikdy jsem neměl problémy s větší poruchovostí. Neznám přesná čísla a statistiky poruchovosti podle jednotlivých výrobců, kdyby někdo o něčem takovém věděl bylo by to super. Nejtišší pevný disk je ten mrtvý, který odešel i s daty do háje zeleného. O ten decibel méně nebo o 2 procenta vyšší výkon to je pak to poslední co ti připadne důležitý. Takže asi tak. U HDD stavím na první místo spolehlivost, vše ostatní je bonus.

To ti gratuluji, ja uz reklamoval 3 ze 4 Seagatu 7200.10. Ten posledni (koupeny jako prvni) zatim drzi, delali to totiz jeste v Cine ;)

Co se tyka spolehlivosti, jeden technik z reklamacniho oddeleni velkeho obchodu mi rekl, ze se kazi vsechny disky - 4 procenta reklamaci. U Seagatu bych to ale netvrdil, kdyz jsem se koukal do diskuzi treba na Czc.cz, bylo tam dost lidi s vadnymi kusy. Asi "Thailand" neni posledni dobou ono. ]:)

PS: tak je to ale se vsim. Treba ted jsem kupoval druhy Corsair HX520. Narozdil od prvniho piska. Tak jsem jej reklamoval. Vymena za jiny (novy), opet piska (snad jeste vic). Jeste, ze jsem koupil ten prvni driv, jinak bych snad triskal bolesi hlavou do zdi. Ten novy pujdu reklamovat snad za mesic, az budu mit jistotu jine vyrobni davky 3-[
Takze z ceho urcovat spolehlivost??? Mam pocit, ze diky padu dolaru se setri, kde se da... :x:

spotrebný tovar je spotrebný tovar,v tom nieje príliš velký rozdiel medzi jednotlivými výrobcami,pokial chceš mať trošku väčšiu istotu,pozri si av-sériu diskov alebo disky primárne určené do serverov,tam je trošku viac dbané na výber súčiastok,mechanické prevedenie a spolahlivosť,ale Murphyho zákony fungujú v praxi naprosto spolahlivo a čo má šancu sa nejako pokaziť,to sa aj pokazí,s tým treba počítať,ale zároveň nestrácať optimizmus