Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sony DSC H7 - zkušenosti

Olympus C720-UZ odchází do křemíkového nebe. Takže se chystám koupit nový foťák. Zasekl jsem se u tohoto: http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product= DSC-H7
Preferuji slušný zoom (tady je 15x, digitální mě nezajímá) a slušnou optiku (tady je Carl Zeiss).
Máte s tím foťákem někdo nějaké zkušenosti? Případně nevíte o nějakých "nedodělcích", kvůli kterým nemá cenu jej kupovat?
Cenový strop mám přibližně na 8K, ale levnější samozřejmě nevadí. :-)

edit: Nikdy dřív jsem nezkoušel s foťákem točit i video, ale tady nějaké jakési je. Dá se na to koukat?

Ja by tebou ten Sony neberiem.
-Nejde na tuskove baterie. U mna dost zasadna nevyhoda.
-Opticky zoom 15x v ruke neudrzis, takze bez stativu je tento parameter uplne zbytocny.
-Puzivat v dnesnej dobe predrazene MS, ktore tlaci Sony a boj s SD formatom uz davno prehrali je tiez nerozumne. Navyse pokial viem MS uz narazili na svoj technologicky strop, kdezto SD sa neustale vyvija. Pomer vykon/cena u SD valcuje vsetky konkurencne formaty.
-Neviem, ci ma Sony vyklopny displej, ale ak nie povazujem to tiez za nevyhodu. Okrem nastavenia roznych uhlov, chrani vykoplne rameno displej pred poskodenim.
-Na video v rozliseni 640x480 sa uz ozaj da pozerat a ja som bol velmi prekvapeny ako dokazu dnesne fotaky tocit videa.Ako nudzova videokamera je to super.

Doma mam Canon S3, co je u mna rodinny ideal. Nastupca S5 je to iste len s vacsim displejom.

S názorem na Canon se zcela ztotožňuji. Mám ještě S2 (oproti S3 niní moc rozdílů) a kromě mírného odření plastu naprostá spokojenost. AA baterie, výklopný krytý displej, 12x zoom, kvalitní snímky a video - to je vše co mi vyhovuje. Doporučuji.