Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení několika obrázků do jednoho

Prosím o rady, jak spojit několik obrázků (nejedná se o fotografie) do jednoho - nejlépe nějakým jednoduchým SW, který to udělá automaticky.
Jsem naprostý laik a v práci s grafickými programy se nevyznám, ale naučím se co bude třeba.

Zdrojová data - GIF soubory 758 x 465 Pixels, Barvy 256 (8 BitsPerPixel). Nejedná se tedy o spojování fotografií. Spojuji obrázky, které jsem uložil z grafického klienta zobrazujícího katastrální mapy na nahlizenidokn.cuzk.cz
Obrázky jsou nasnímané, tak že se částmi zobrazovaných údajů překrývají a je se tedy čeho chytit při spojování.

Nejraději bych sem vložil náhled na jeden obrázek, ale nevím zda to jde. Pokud mi bude někdo zkušený ochotný s tímto pomoci a nasměrovat mě správným směrem k zdárnému výsledku, mohu obrázky zaslat e-mailem.
Děkuji předem za rady.

veckoo@centrum.cz

Několik programů na spojování fotografií jsem vyzkoušel. Je to ale na mě složité a většina je placená. Zkusil jsem i free Hugin, ale úplně jsem se v tom ztratil. Nikdy jsem pořádně nedržel fotoaparát v ruce a nastavit to co program předkládá je mimo moje znalosti.

Ano ja to vim, opravdu jsme venoval cas nacerpani informaci predtim nez sem polozil dotaz. Hugin je ale pro muj ucel prilis slozity a dobry nastroj. Me staci neco jednoducheho. Smim-li byt drzy - tak by mi nejvice pomohlo, kdyz by mi nekdo ty obrazky poskladal, protoze i kdyz se to pracne naucim (nejsme liny), tak mi to vezme kvuli jednorazove akci spoustu casu.

Mozno dost blby sposob, ale ja som take nieco robil v obycajnom nastroji windowsu "Malovanie". vytvoril som si dostatocne velky subor (myslim tym rozmery vysledneho obrazka a postupne vkladal jednotlive casti a prisposoboval. Nie je to sice bohvieaky paradny sposob, ale ucel to splnilo.

Obrazku je cca 50. Udelal bych to klidne i rucne, kdybych to umel protoze vim ze na tech par obrazku si s tim rad praci dam. Jenze v jakem SW nastroji? chtelo by to neco co podporuje vrstvy a co zpruhledni bilou plochu na ktere jsoiu videt obrysy budov v pudorysu, aby bila plocha nezakryvala ...

To by malo myslim vediet aj obycajne malovani (start-programy-prislusenstvo-malovani).
Po spusteni tam mas novy obrazok, velkost zvacsis v menu "obrazok" - "atributy" a nastav si tam napr. 5000x4000 pixelov, alebo kolko potrebujes.
No a potom si postupne otvaraj tie cistocne obrazky v nejakom prehliadaci obrazkov (xnview apod), ten ciastocny obrazok v xnview skopiruj do schranky (menu upravy - kopirovat) a vloz do malovania (menu upravy - vlozit). Hned potom ako ho vlozis s nim mozes este posuvat, a vlavo v liste mas volbu ze to ma byt priesvitne tak si to prepni (ta volba je taka ikonka ze valec a gula a kocka, a jedna volba je u tej kocky priehladna a jedna je nepriehladna).

Když děláš mapy, představuji si, že to jednou potřebuješ nahoru, podruhé vlevo...
Ve PhotoFiltre je funkce "vložit jinak" a volba slepit, kde se zaškrtne kam.
Já bych asi udělal panorama hromadně (pásy z třeba pěti snímků vedle sebe), pak bych ty pásy slepil ve Photofiltre (vložit jinak > slepit > dole).

Je mi lito, 50 je blbe cislo, na to aby se vyplatilo na to napsat nějakej soft. (alespon pro me) presto se zeptam:
Pises, ze jsou to fotky a uvadis GIF - jak to? (tim jednoznacne navozuji otazku, zda si barvy odpovidaj a nejsou posunute nějakou komprimaci do JPG a pak jeste napraskane do GIFu). Jsou nějak logick uspořádané a překrivání je cik/cak nebo je to nějaká sít - dejme tomu, ze se třeba překrývaj o dvě řady pixelu?

Azore, dekuji za reakci. Psat na toto SW je nesmysl. Škoda času. Teď se mi s tím snaží pomoci Kráťa a Tony. Věřím že se zadaří a pak sem dam strucny navod a vlakno budeme moci uzavrit.

O fotky se opravdu nejedna.
Kdyz se podivas na ten odkaz vyse uvedeny a nechas si vyhledat pres sluzbu nahlizeni do katastru parcelni cislo pozemku na kterem stoji treba vas dum (zadas napr. Rumburk, a pak č. p. 1000) a ono ti to sdeli info k te nemovitosti. K ni ti to nabidne i info o pozemku pod ni. Dale mas moznost se podivat do katastralni mapy primo z vypisu informaci o tom pozemku a tam presne uvidis o jaka graficka data se jedna. Oni ukladani ani nepodporuji. Ukladal jsme to pres praveho mysaka v Opere do gifu.

Tak nesmyl to je, ovsem pokud by byli nějak inteligentně uspořádané - třeba 2x25 s tim, že by se třeba křížili přes 4 řady pix tak by se o tom, dalo docel dobře uvažovat - zastak náročné to neni.

Podle mě jsi zvolil, špatnou technlogii :-) Měl jsi použít prinscreen, čímž by jsi to stáhnul na 10 obrázku a méně. Podle mě by jsi to neměl spojovat (jinak pokud je máš logicky pojmenované, tak by se dalo o nějakém scriptu hovořit) ale vrátit se na začítátek a oužít jinou technologi na uložení těch obrázku - Klávesa printscreen nafotí celou obrazovku - tedy pokud máš rozumný monitor, může bejt obrázek velkej až 1600+ x 1200px - což znamená, že budeš spojovat nikoliv 50 ale asi 10 obrázků navíc jsou tu pluginy, které by to snad uměli uložit celé.

jj pokud má ještě jeden program na obrázky (třeba Irfan View), otevírat v něm postupně 01 02... a ve PF si udělat nový obrázek 5000x5000 s třeba žlutým pozadím, aby to bylo vidět a tam je postupně vkládat. Zrušila by se tím průhlednost. Vidím to ale spíše tak nejméně na půl hodiny. Na závěr celé oříznout, jedno pivo... hodina.

Tak to mam hotove.
Obrazky jsem rucne pospojoval v programu Photofiltre.

Strucny postup jak na to:
Otevru prvni obrazek, nastavim, aby nebyl pruhledny (tzn. ze ma tedy bile pozadi). Potom zvetsim "platno" = plochu obrazku v pixelech. Zvetsuji v tom smeru do ktereho budu prilepovat ostatni obrazky. Je jedno jestli zacnete prilepovat horizontalne razene nebo vertikalne. Zalezi na tom, jak mate obrazky razene pri snimani.

Vysledny upraveny gif jsem oriznul podle potreby a v programu PosteRazor jsem jednoduse vygeneroval PDF, ve kterem mam 10x A4 na lezato pro tisk.

Je pro me jako pro laika, ktery ve s grafice nevyzna, slozite popisovat detaily a uvest presny navod jak na to.
Snad to nekomu pomuze. Pripadne se ozvete do mailu.

Zaverem:
Chci moc moc podekovat "Kráťovi" a za jeho uzasnou trpelivost a vuli mi pomoci. Dekuji take vsem ostatnim, kteri mi ve vlakne radili a tim pomahali.