Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení několika obrázků do jednoho

Prosím o rady, jak spojit několik obrázků (nejedná se o fotografie) do jednoho - nejlépe nějakým jednoduchým SW, který to udělá automaticky.
Jsem naprostý laik a v práci s grafickými programy se nevyznám, ale naučím se co bude třeba.

Zdrojová data - GIF soubory 758 x 465 Pixels, Barvy 256 (8 BitsPerPixel). Nejedná se tedy o spojování fotografií. Spojuji obrázky, které jsem uložil z grafického klienta zobrazujícího katastrální mapy na nahlizenidokn.cuzk.cz
Obrázky jsou nasnímané, tak že se částmi zobrazovaných údajů překrývají a je se tedy čeho chytit při spojování.

Nejraději bych sem vložil náhled na jeden obrázek, ale nevím zda to jde. Pokud mi bude někdo zkušený ochotný s tímto pomoci a nasměrovat mě správným směrem k zdárnému výsledku, mohu obrázky zaslat e-mailem.
Děkuji předem za rady.

veckoo@centrum.cz

Tak to mam hotove.
Obrazky jsem rucne pospojoval v programu Photofiltre.

Strucny postup jak na to:
Otevru prvni obrazek, nastavim, aby nebyl pruhledny (tzn. ze ma tedy bile pozadi). Potom zvetsim "platno" = plochu obrazku v pixelech. Zvetsuji v tom smeru do ktereho budu prilepovat ostatni obrazky. Je jedno jestli zacnete prilepovat horizontalne razene nebo vertikalne. Zalezi na tom, jak mate obrazky razene pri snimani.

Vysledny upraveny gif jsem oriznul podle potreby a v programu PosteRazor jsem jednoduse vygeneroval PDF, ve kterem mam 10x A4 na lezato pro tisk.

Je pro me jako pro laika, ktery ve s grafice nevyzna, slozite popisovat detaily a uvest presny navod jak na to.
Snad to nekomu pomuze. Pripadne se ozvete do mailu.

Zaverem:
Chci moc moc podekovat "Kráťovi" a za jeho uzasnou trpelivost a vuli mi pomoci. Dekuji take vsem ostatnim, kteri mi ve vlakne radili a tim pomahali.