Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zníčení CD i CD-ROMky

Ahoj, jeden můj kamoš mi říkal, že dal do CD-ROMky CD pak prý slyšel rostoucí vrčení a pak prásk a CD bylo zníčený a CD-ROMka taky.... chtěl bych se zeptat jestli je to vůbec možný,..... a jestli jo tak čím to mohlo být.... Díky

Ano, je to mozne. Typicky sa to stavalo, ked bola na CD nalepena nalepka (najma svojpomocne) a bola pod nou bublina, sposobila nerovnovahu a pri roztoceni to proste rozkyvalo mechaniku CD romky. CD sa preto rozletelo. S tym uz nic nenarobi. Obe su dead :x:.

Blbost. Naprosto neplatí, že obě jsou "death". Osobně jsem dvě nechaniky (CD a DVD) otevřel, "vysypal" a prostě jsem měl štěstí. Stále jedou. Ale uznávám, že se může rozbít i mechanika. U kolegy utržená čočka

Me se kdysi roztocilo CD (Fifa 98) na 8x rychlostni BTC CD-ROM a konec, nic s tim neslo, tak jsem to nasilne vypnul a po opetovnem spusteni PC a naslednem otevreni CD-ROM to fouklo trochu popilku a na padrt bylo CD i mechanika. Mechaniku jsem otevrel, a bylo dobre zacouzena, uz se s tim nic nedalo delat.

Ja som raz dal CD do mechaniky aj s na nom polozenym papierom (neviem ako, ale nevsimol som si, ze tam je). Kedze ten pochopitelne nebol presne vycentrovany, tak to zacalo strasne hucat a vibrovat. Nestastie som ho zastavil predtym, nez sa rozletelo na kusky.