Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotazy na SP3

Zdravim. V nejbližší době prý Microsoft uvede SP3 pro WinXP. S těmito ServisPacky ale nemám žádné zkušenosti - PC jsem koupil s už nainstalovaným SP2, a tak by mě zajímalo pár věcí:

SP prý obsahuje již dříve vydané aktualizace - znamená to, že když jsem vždy všechny doporučené aktualizace poctivě stahoval a instaloval (z Windows Update), že po nainstalování SP3 budu mít tyto záplaty v počítači 2x?

Vyplatí se před nainstalováním SP3 počítač přeinstalovat tzv. čistou instalací (WinXP + SP2) a teprve pak nainstalovat SP3? Nebo snad mám SP2 vynechat? (obsahuje SPtrojka SPdvojku?)

Další otázky mě určitě napadnou záhy, takže je určitě ještě připíšu. Díky

A je tu první doplňující dotaz :-) :
Slyšel jsem, že SP3 neobsahuje IE7 a WMP11. Jelikož tyto verze obou programů v PC mám, zajímalo by mě, zda po nainstalování SP3 v počítači zůstanou nebo je budu muset nainstalovat znovu. (obsahuje snad SP3 IE6 a WMP10 popř.9?)

Pravda, taky jsem si to mohl takto logicky zdůvodnit sám. Dík

Hlavně mě ale zajímajá odpověd na otázku, zda se vyplatí před instalací SP3 přeinstalovat PC čistými Windows+SP2 (beze všech následných aktualizací), či snad jen čistými Windows (bez SP2 a následných aktualizací)

ne, proč? Úroveň zabordelení OS přece není dána verzí SP, ale množstvím a hnusotou nainstalovaného SW.

P.S.: pokud reinstalace Windows, pak doporučuju jedině z CD které má naslipstreamovaný SP3 (tedy inst. CD WinXP SP3). Jak na slipstream se dočteš na netu, je to jednoduché a existují návody krok za krokem.

Já jsem si myslel, že kdybych před instalací SP3 přeinstaloval PC (beze všech záplat) a na tu čistou instalaci Windows nainstaloval SP3, tak že bych třeba neměl tolik položek v "Přidat a odebrat programy", ale namísto všech KBéček by tam byla jen ta SP3.
No ale jak jsi mi už odpověděl - nemá to žádný význam a SP3 budu instalovat do stávající instalace.

Mimochodem, má vůbec smysl instalovat SP3, když jsem (jak už jsem napsal výše) všechny doporučené aktualizace průběžně (tak jak je MS vydával na Win.Upd.) již instaloval? Nebo SP3 obsahuje i něco nového?

A jak je to s těmi aktualizacemi, které v PC už mám? Nainstaluje je snad SP3 znovu? Budu je mít v počítači 2x? (já vím - je to nesmysl - je to jako bych chtěl mít nainstalovaný např. 2x IE7)
Pravděpodobně SP3 bude instalovat pouze to, co v PC ještě není - je to tak?

Předpokládám že Instalací sp3 by se měli již stávající (a obsaženy v sp3) aktualizace vynulovat . Takže dvakrát tam nic nebude.

Být tebou počkám (jako já) týden-dva-tři až co to udělá s pokusnýma králíkama (to jsou ti co to musí mít hned instalovaný) - vyhneš se tím eventuelním kolizím.

sp3 nebude inštalovať už nainštalované aktualizácie znovu,len doplní chýbajúce updaty a hotfixy nahradí finálnymi verziami.Pre inštaláciu sp3 je doporučené mať už nainštalovaný sp2,pokial bolo pc pravidelne updatované pomocou automatických aktualizácii,sám microsoft radí počkať,až bude sp3 dostupný pomocou automatických aktualizácii a to z dôvodu toho,že pravidelne aktualizovaný systém s inštalovaným sp2 bude z celého sp3 balíka,ktorého celková velkosť podla jazykovej verzie je cca 300-500MB, potrebovať len cca 35- 65MB doplnkov,ktoré nebudú dostupné iným spôsobom,ten zbytok updatov,aktualizácii z celého inštalačného balíka už pravidelne updatovaný systém obsahuje,takže je zbytočné sťahovať celú cca 350MB velkú napr. českú inštalačku sp3,keď z nej nakoniec bude použitá len malá časť a zbytok budú tvoriť len duplicitné,už nainštalované updaty,sp3 vyjde aj na cd/dvd v časopisoch,mnohé časopisy to už avizovali,že na to dostali povolenie,takže na neskoršiu "zálohu" sp3 bude času dosť,kto nepoužíva automatické aktualizácie,ten si samozrejme stiahne celý,kompletný inštalačný balík,kto aktualizuje automaticky,ten ušetrí,hlavne ak má nejak dátovo limitované pripojenie pomocou fup

Myslim ze to tam neni. Mam sice legalni XP a tak jsem to nehlidal(hlidal jsem si to ale pred instalaci SP3, nechci zadne slidice v PC), ale ted jsem to hledal v nainstalovanych aktualizacich a neni to tam. Pokud to neni nejak schovany, tak to tam neni. No a nenabidlo se to ani v WU.

Google: "co to je release candidate?"

Jako se vším, Microsoft změnil i význam toho, co to je "Release Candidate". V zavedené terminologii je to build, který je už úplně hotový a pokud se v něm nenajdou žádné chyby, tak je bez úprav změněn na "Final Release" (RTM). Bohužel v podání Microsoftu je to zase jenom další beta, protože programátoři stále usilovně programují.

http://www.zive.cz/default.aspx?textforum=1&article =131662&forum

ešte pre doplnenie,zatial je na microsoft download centri volne dostupná len rc2 a rc2 refresh verzia,finálna verzia sp3 je dostupná zatial len predplatitelom msdn/technet služieb a oem partnerom-na stiahnutie sa vyžaduje prihlásenie na overené predplatitelské konto,od zajtra bude volne dostupná na download centri anglická finálna verzia sp3 a neskôr aj ostatné lokalizované verzie a pribudne aj dostupnosť cez automatické aktualizácie

No mam, ale porad kazdy mluvi o tom, ze SP3 obsahuje a instaluje WGA a ja ji nikdy driv neinstaloval, dokonce jsem ji zakazal a pri instalaci SP3 jsem nic neaktivoval, nic nemenil, nikde jsem nezadaval zadny klice a kody a jak jsem psal v nainstalovanych aktualizacich po WGA ani stopy. Tak to je to proc o tom pisu, bud lidi lzou a nebo mam zazracny win.

pozri si v pc,kolkokrát tam nájdeš legitlib.dll,legitlibM.dll a knižnice s podobnými názvami,aj finálna verzia sp3 ju obsahuje,wga sa inštaluje buď ako samostatný KB update,ktorý zobrazí verovania o nelegálnom systéme,alebo ako súčasť doplnkov a systémových súčastí,ktoré vyžadujú wga validáciu pri sťahovaní z microsoft download centra a nezobrazuje žiadne varovania,len po určitom čase spustí vopred naprogramovanú akciu,takže nemáš žiadny zázračný windows,pokial ho máš legálny a v poriadku,kontrola prebieha na pozadí bez akéhokolvek užívatelského zásahu a absolutne nič si nevšimneš

Jo mam to legalni-aspon teda doufam ze IBM neprodava kradene licence. Ale drive to wga byla aktualizace, ktera se dala najit v nainstalovanych aktualizacich. Ted tam neni nic. Za dalsi nekdo pise, ze pri instalaci to po nem chtelo ty kody, po mne to nechtelo vubec nic, jak jsem psal. Jinak legitlib.dll nemam ani jednu a legitlibm.dll mam jen jednu a to jeste u WMP.

a tá jedna jediná úplne stačí na to ,aby sa overil produktový kod inštakovaného systému a legálnosť danej inštalácie,pokial je táto jedna jediná knihovňa prítomná v systéme,ktorý je legálny,nieje potrebná standalone wga,ktorá sa inštaluje ako samostatný KB súbor,a ani sa už takto prítomná wga v pc neobjavuje v zozname inštalovaných aktualizácii .Pokial si rozbalíte,alebo popzriete rozbalené inštalačky finálnej verzie sp3 v tempe,tak tú legitlib.dll tam nájdete v zložke i386,tak isto pri zahájení inštalácie sp3 to dole vypisuje,čo to práve prevádza a pokial to pozorne budete sledovať,oznámi to ..examining system.....checking product key...make system restore point...