Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostal jsem BAN, co to je?

mám problém,na chatu mě vyhodili na 250 dní že porušuju banu ,,nevíte co to znamená,,a co se s tim dá udělat
Změna předmětu, původně: problém s ip (touchwood)

BAN (nikoliv "banu") je jednoduše řečeno zákaz přístupu. Dává se za hrubé porušení pravidel, netikety, osočování ostatních účastníků apod. Udělují jej administrátoři a operátoři dané služby.

Někdy se stane, že se banuje IP adresa, a ta bývá mnohdy společná pro více počítačů (a tedy i potenciálních uživatelů). V takovém případě je třeba kontaktovat adminy a vše vysvětlit.

BAN se nejčastěji technicky realizuje:

a) Zabanováním účtu (+bonus volitelně vazba na cookie a session možná)
b) Zabanováním IP-adresy (+bonus volitelně vazba na cookie a session možná)
c) Zabanováním účtu a zabanováním IP-adresy (+bonus volitelně vazba na cookie a session možná)
d) Zabanováním účtu a zabanováním IP-adresy + závislost na state-counteru (+bonus volitelně vazba na cookie a session možná)

Poznámka: toto není úplný systém jevů.

:-D:-D:-D

Nic, počkat, dělal si tam bordel. BAN(banánek, banančík, banán) je dočasné vykopnutí a zákaz vstupu na server, funguje to i tady, délky jsou různé, od několika minut až na doživotí, uděluje se na jméno nebo spíše IP, tj. buď si znova zařídíš připojení na internet(tím pádem i nové jméno, nebo ti daj doživoťáka za obcházení banu) nebo těch 250 dní počkat. Taky jsem na jednom ET serveru dostal asi 5 let za aktivní AIMbot a WALLhack :-D.

/dpc, musím být rychlejší

s tin nic dělat nejde??

Zda s tím lze něco dělat, to záleží na technickém řešení toho chatu a na ochotě jeho adminů. Zkus se domluvit s administrátory toho chatu, že jsi v tom nevinně, že nedobrovolně sdílíš IP adresu s nějakým blbcem a že je prosíš o umožnění přístupu pro sebe. Třeba ten přístup povolí pro tvé uživatelské jméno a heslo, i když se budeš hlásit z té profláknuté IP adresy.

/ Edit: Než jsem to dopsala a vyřídila telefonát, byl Kmochna rychlejší :-)

no, a po právu. Sice nevím co hraješ, ale třeba u BF2 takový cheater s MSX kompletně "zruší" zajímavou hru. Není nic horšího, než když nějaký truhlík leží "ve zdi" a kosí lehkým kulometem (který jinak není moc přesný, vyjma první rány) lidi o kilometr dál (samozřejmě samé headshoty a na první kulku). Pro takové je i doživotní ban málo.

Naštěstí to takovým projde max. 1x nebo 2x a pak jedou s banány na Kubu.. ]:)

edit: aha ET.