Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Saphire Radeon HD3870 512MB - 775/2250

Dobrý den,chci se zeptat na jednu věc. Koupil jsem si nedávno grafickou kartu Ati Radeon HD3870 512MB a do té doby jsem měl v PC Ati Radeon X1950XT 256MB. Tu HD3870 jsem si kupoval protože jsem počítal s vyšším výkonem v různých testech měl ve 3DMark06 kolem 12000 bodů ale já naměřím jen něco kolem 8500....... s tou X1950XT jsm měl 7000. Chci se zeptat proč mám tu grafickou kartu tak zpomalenou. Mám sestavu AMD Athlon X2 3600+ (4800+ - 2500MHz), 2Gb RAM DDR2 800 MHz a desku gigabyte GA-M55PLUS-S3G (PCI-Ex 1.0)

Děkuji

karta je pcie ver. 2.0,ty máš dosku s pcie ver.1.0,karta má vyššiu spotrebu ako staršie pcie ver.1.0 karty a vyžaduje vyššie hodnoty napájania ako staršia generácia kariet-pozri si parametre svojho zdroja a porovnaj s vyžadovaným minimom pre danú kartu,hd38xx disponujú funkciou powerplay-pri nižšom napájaní alebo záťaži automaticky spomalujú frekvencie graf.čipu a pamäťovej zbernice,k tomu si pripočítaj slabší procesor,fragmentovaný systém,možno chýbajúci niektorý s patchov pre 3D Mark a rozdiel výsledkov je na svete

JJ já vím že je pro PCIe 2.0 a já mám jen 1.0...ale když jsem se na to ptal tak mi řekli na poradně že dnešní karty nevyužijí naplno ani ten 1.0 slot. jinak zdroj mám 500W se 34A na 12V větvi. jinak grafika se normálně přepíná tak jak má mezi 2D a 3D, kontroloval jsem to Rivatunerem a disky pravidelně defragmentuju programem OO Defrag 10

a zober do úvahy aj reálnosť hodnôť všelijakých výsledkov na internete,nastavenie karty,anizotropné filtrovanie antialiazing,mipmapping,vsync a podobné nastavenia vedia degradovať umelé výsledky s umelých benchmarkov,je rozdiel testovať niečo na systéme,ktorý bol "vyrobený" len kvôli benchmarku-t.j. čistá inštalácia a povypínané služby testovacieho systému,a systému,ktorý sa bežne používa aj na iné veci ako na vytvorenie výsledku z testu,a ktorý beží plnohodne so všetkým čo je treba,umelina je stále len umelina,a nejaký benchmark má obvykle len velmi málo spoločné s realitou a niekedy sú tie výsledky jednoducho nereprodukovatelné a často sa zverejnia len extrémne namerané hodnoty,ktoré už by možno ťažko zopakoval aj pôvodný autor,takéto umelé veci treba brať s rezervou,aj namerané hodnotyu napr. v slávnom 3D marku nemajú v podstate žiadnu výpovednú hodnotu,okrem nejakého čísla sa v skutočnosti nedozvieš nič,nedozvieš sa z neho,čo to číslo vyjadruje,nedozvieš sa z neho schopnosti grafiky,nedozvieš sa z neho rýchlosť procesoru,nedozvieš sa z neho kapacitu pamäte,nedozvieš sa z neho ako rýchlo v skutočnosti bude trvať konverzia dv avi do mpeg2 softwarovou cestou,nedozvieš sa z neho,či grafika podporuje hw overlay planes,nedozvieš sa z neho,či tvoja zostava zvládne Maya Extreme,dozvieš sa len číslo,ktoré je nižšie alebo vyššie,ale nedozvieš sa prečo