Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU Core 2 Duo - je to v pořádku?

Mám CPU Intel Core 2 Duo 3.0 GHz E8400. Osadil jsem jej chladičem Thermalright SI-128 SE. Protože se mi chladič a obzvláště heatpipe trubičky zdály stále poměrně chladné, znejistěl jsem, zda je chladič na CPU řádně usazen. Zkusil jsem tedy CPU zatížit prográmkem Stress Prime Orthos. Po 32 minutách se teplota CPE usadila na 64°C. Když jsem sáhl na heatpipe trubičky chladiče, tak byly o málo teplejší. Já bych naopak očekával, že se o ně "skoro" popálím - ale to ne. Co názor odborníků? Je teplota dosažená zatížením CPU na 100% v normě?
Teď při surfování na netu, mám teplotu CPU 45°C a teplotu MB 43°C.

První by jsi měl napsat jakou máš desku, chladič a čím to měříš. Nějaké programy jako mainboard meter nebo jak se to jmenuje můžou měřit blbě. Použij program do windows od výrobce desky¨. Zkusil bych oddělat a znovu nasadit chladič. Podle toho že to píše obě teploty vysoké to spíš vypadá na blbý program.