Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem irDa

Dobrý den, prosímvás mám na noťasovi irDu, měl by bejt i nainstalovanej, ale nefunguje.Vůbec nevim co s tim. Pod systémem Wind98 šel, pod Linuxem i pod MacOSem taky, ale v XP nejde....poradíte prosím?
Předem děkuji ZMA

A co to je za notebook? Co k tomu snazis pripojit? Co to u teba znamena ze "nejde"?
Mas v spravcovi zariadeni nejake IRDA zariadenie? Ak ano je u neho nejaky zlty vykricnik? Ak nie je tak pracuje spravne, tak si chod do ovladacich panelov a tam si najdi sekciu o IRDA a zapni si to tam. Ak sa to zacne pripajat na zariadenie ale sa to hned odpoji tak si v tych ovladacich paneloch aj nastav maximalnu rychlost na 112kbps alebo ako to je tam presne (112000 baud ci kolko)

Už se v tom nevyznám, nejdřív jsem měl u irDa vykřičník, tak jsem to v ovládacích panelech povolil, nastavil rychl. přenosu a vykřičník zmizel. Restartnul jsem kompa a je tam ten vykřičník znova...už sem z toho blázen.Jestli nějak obtěžuju, tak to necháme bejt. I tak ti moc děkuju

Chod tu http://support.asus.com/download/download.aspx?SLan guage=en-us a zvol si Select Product: Notebook, Select Series: L7000, Select Model: L7, stlac search, a tam mas BIOS ktory by to mal riesit:

V. 0214
Support Windows 2000 FIR with DMA.

Musi sa to predpokladam naflashovat z DOSu, bootdisketu DOSu (W98SE) mas napr. na www.bootdisk.com, vytvor si spustaciu disketu W98SE, zmaz z nej vsetky subory okrem command.com, io.sys, msdos.sys, a nakopiruj na nu rozbalene subory BIOSu co si stiahnes z asusu (bude tam phlash.exe a platform.bin a este nejaky subor) nabootuj z tej diskety a spust phlash.exe a cakaj kym to naflashuje.

ovladac pre Irda potom nainstalujes ten co tam je v sekcii "Infrared"-"All OS"

STOP. Ked mas L7B tak skus ten BIOS co mas u Select Model: L7B, nepouzivaj ten pre L7!

iny neni, takze skus ten :-) WinXP by mal poznat aj stare ovladace, tazko povedat ci to pojde, skusit mozes. Ked nepojde tak sa bude dat odinstalovat alebo nainstalovat nanovo WinXP :-)
Ked sa pokazi flashovanie BIOSu tak uz nepojde nic, takze najprv skusaj ovladace, BIOS az ako posledna moznost.

Keby si mal L7 a nie L7B tak to bol problem BIOSu (pre BIOS je trochu rozdiel ci tam mas Win9x alebo XP, stary BIOS s Win9x moze ist dobre ale s XP nemusi. Opraveny BIOS pre L7 opravoval aj IRDA pre Win2k co je to iste ako WinXP). Ty mas ale L7B a tam nevidim ziadnu opravu v popise BIOSu tykajucu sa IRDA, takze najprv skusaj ovladace.

Aku mas momentalene verziu BIOSu v notebooku si mozes najst na uvodnych vypisoch BIOSu, mackaj klavesu Pause aby si si to zastavil (pokracuje sa potom klavesou <-) A porovnaj si to s verziou ktora je na webe asusu.

Nie, vykopiruj si to do nejakeho docasneho adresara, C:\Temp, hockde, a skus tam spustit setup.exe, alebo skus v spravcovi zariadeni u toho zariadenia s vykricnikom dat pravy klik vlastnosti a tam niekde je tlacitko aktualizovat ovladac, a dat mu cestu na ten adresar, ze ci v nom najde ovladac.

Ked pise ze instalaci nejde dokoncit tak skus este raz (spravca zariadeni - irda - aktualizovat ovladac), a podsun mu ten jeden podadresar co v tom rozbalenom je (tusim ze on Win neprehladava podadresare), ak nenajde ovladac ani v tom podadresari, tak mas asi smolu. Skusal si aj ten setup.exe? A potom restart?
Skusil by som este aj ten infrared ovladac pre model "L7", ak nejde ani ten tak uz asi nic.