Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MySQL 4 - viac príkazov naraz

Chcem vytvoriť tabuľku a vložiť 10 záznamov. Problém je v tom, že ak použijem funkciu mysql_query(), tak sa mi nevykoná, ak v nej mám viac ako jeden príkaz (v mojom prípade je to create a 10x insert). Viete mi poradiť ako to vykonať naraz? Verzia MySQL je 4.

Vo veľkosti výsledného kódu by nebol taký dramatický rozdiel (bolo by to odhadom niekoľko desiatok bajtov). Okrem toho by to bol jediný možný spôsob v prípade, že by MySQL nepodporovalo túto konštrukciu (ktorá nie je súčasťou štandardu SQL92).

Čo sa týka záťaže databázy: desať jednoduchých príkazov, ktoré sa pravdepodobne nevykonávajú nejako často, je vo všeobecnosti nič a ťažko sa dá rozmýšľať nad nejakou optimalizáciou výkonnosti, ak nepoznáme v podstate žiadne detaily o aplikácii a ani o prostredí, v ktorom beží.