Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.Exe mi bere 100% vyuziti CPU

Ahoj,

chtela bych poprosit o radu proc mi Explorer.exe bere 100% CPU, driv to nedelal, vir tam neni a udelala jsem i defragmentaci, ale proste treba kdyz si chci pustit film, tak se mi pc zasekne i treba na dvacet minut. Muzu tu aplikaci vypnout? nebo co se s tim da delat? ja jsem pocitacovy analfabet:(
Dekuji moc za jakoukoliv radu!!!
Jana

kromě virů (kontrolovala jsi) a spyware (nástroj ti radí kolega) to může být i mrchosoftí specialita - systém se snaží o automatickou aktualizaci nejen windows, ale i ms office - a to jim z nějakých důvodů selhává (pro samé kontroly pravosti se ani nedokáží připojit na aktualizační server). je na to taky nějaká záplata, office nepoužívám tak nevím.
zkus aspoň v ovládacích panelech, v automatických aktualizacích změnit dočasně zatržení z "automaticky" na "vypnout" a restartuj pc. jestli to pomůže tak je nalezen viník. jestli ne, bude to buď nějaký spyware, nebo jiný automaticky spouštěný program po startu. každopádně dej vědět.

diky moc za rady!!!
tak jsem vypanula aktualizace, ale nepomohlo.
odinstalovala nod32 a dala avast a ten nasel jeden vir ve slozce volume: pise tu typ rootkit. tak jsem ho dala do truhly.
a spyrevare mi taky nic nenaslo.
pri spousteni se pocitac nacte rychle, problem je spis az pri praci.

asi pri praci, proste si otevru slozku filmy a chci si pustit nejaky film a uz se to zaseka a jede to porad. prijde mi to cele nejake zpomalene. nebo kdyz ma otevrenych vice oken a dam si plochu, tak se mi porad prepisuji ty ikony a taky tam nekdy ani treba nejsou a trva nez se ukazou.

No dobre ze je plocha, ale na ploche sa ta nefunkcna prisera nesnazi robit nahlady videi, kedze tam ziadne nie su, takze nemam problemy so zasekavanim a 100%CPU od tej prisery :-)
Ja som len chcel upozornit dotazovatela na to ze je aj ina moznost, ze nemusi travit vecery riesenim problemov s nefunkcnou MS priserou.