Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB porblém s napájením?

Dobrý den, mám problém s USB na základní desce, myslim že je to stařičký socket A. Zničeho nic mi přestali chodit oba USB porty, když tam dám flashku, nic se neděje. Počítač jsem zformátoval, ale nepomohlo to. Tak jsem tam zkusil připojit externí disk a světe div se, ten mi tam funguje! Nevíte čím to může být? Mohlo by být poškozené jen napájení a data by tudy procházela? Díky za napády..

Ano, moze byt poskodene napajanie USB, na zakl.doske. Skus ine USB porty ak na tom PC su, alebo ak nie tak asi pomoze uz len aktivny USB hub (s vlastnym zdrojom) alebo USB karta do PCI slotu. Alebo nova zakl.doska, resp na socketA uz asi tazko tak nove PC :)

USB flash-disky nepatří mezi zařízení náročné na napájení.
Doporučil bych vyzkoušet jiný USB-flashdisk a porovnat jeho spotřebu s tím diskem externím co tam funguje (spotřebu zařízení připojeného na USB si dohledáš ve správci zařízení).

Protože jestliže to není hw problém, tak USB hub nepomůže.

Jop, ta flaska normálně funguje. A dřív fungovala i v nyní nefunkčních USB portech, stejně jako usb myš. Takže myslím, že když nepomohl ani formát, tak to bude hardwarem...A neni třeba možný že v desce vypadl nějaký kablík? Na to jsem ještě nekoukal. Ale zase když je to tam inegrovaný, tak tam asi žádnej kábl neni, ne?

Zadne porty (tie ktore su v tom standardnom zadnom paneli) su priamo v doske, tam ziaden kablik nie je. Moze byt na zakl.doske prepojka (jumper) urcujuca ci sa da prebudzat PC z USB portov, ak si nahodou ten PC predtym vysaval vysavacom alebo nejakym inym sialenstvom tak to skontroluj (podla navodu k doske) ci si ten jumper nevysal :-)