Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU FSB

zdravim všechny,
právě sem si nainstaloval Everest a koukam tak na teplotu CPU a takt atd. Koukam, že teplota CPU je cca 60°C což je podle mě v pohodě, ale pak sem kouknul na FSP a píše mě to tam

CPU FSB 108.9 MHz (originál: 133 MHz)

co má znamenat ten originál? to jako že to mám podtaktovaný bo co?
CPU typ AMD Athlon XP, 1633 MHz (15 x 109)

Tak před půl rokem sem to taktoval ze 100 na těch 109.

mám tu dost velkej problém. Při těch 133 to bylo nestabilní, tak sem zkoušel dat menší, dal sem tam 120 a bylo to stabilní, ale frekvenci RAMek mě to začalo psat jenom 120 a před tim tam pokaždý bylo 200. Tak sem v biosu nastavil 100% a pořád tam bylo 120. Pak sem tam dal tu původní hodnotu co tam byla (tušim že to bylo něco jako "by PSB") a tu nastal problém. Jak sem to potvrdil a vyjel z biosu, tak se to už nechtělo nastartovat. Našel sem tlačítko na desce, který když přepnu tak bude bran defaultní nastavení biosu. Poprvý to fungovalo a mohl sem do biosu, ale jak sem to přenastavil zpátky na to co mě předtim fungovalo, tak teď to nejede. I když teď přepnu to tlačítko na default biosu, tak pořád nic. Baterku sem zkoušel vydělat, ale nejde mě to, nerad bych něco urval. (píšu z jinýho PC)

Je otázka jaký typ Thortona tam vlastně je, jestli není násobič na 15x moc. Zkus jej snížit na 12,5x (13,5x) a FSB na 133. Také se mi nezdají ty teploty, zkontroluj jestli není chladič nasazený obráceně (otočený o 180°)a zda je použitá správně pasta. Sice TC chladiče nemají nastaveny otáčky na nejnižší teplotu ale spíš na tichost, ale 60°C bez zátěže je dost. Také zkontroluj zda napájecí napětí odpovídá tvému typu, některé desky tam automaticky dávají 1,75V a to je moc. Kolik má být najdeš v tabulce (odkaz od MM). Mám Thorton 2000 s podobným chladičem, a se SW chlazením má cca 40°C v klidu, bez něj cca 50°C v klidu, se zátěží max 56°C - výš jsem se nikdy nedostal.