Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spotreba

nevite jak zjistim spotrebu pc? jestli musim vedet spotrebu kazdyho komponentu nebo zda existuje nejaky program na zmereni? dik

program to myslím nezměří ale wattmetr nebo jiný měřič ano

Verze pro machry a šílence:
Vemte normální ručičkový ampérmetr, zapojte do série s počítačem a zásuvkou, zapněte počítač a můžete měřit do aleluuja. Odečtěte ampéry a pak dle vztahu P=U*I vypočtete spotřebu Vašeho silikonového miláčka :-p

Před vyrobením takového přípravku na měření pečlivě přečíst vyhlášku o bezpečnosti s 230V(myslím že vyhláška 49 nebo 50, nejsem si jist).

Edit: kua zase pomalej

ne, spotřeba se platí za efektivní=činný výkon, to je součin napětí a části proudu, který je s ním ve fázi. to umí specializovaný wattmetr.
nezávisle zapojený ampérmetr změří větší hodnotu fázově posunutého proudu, bohužel se dá těžko odhadnou o kolik jednotek až desítek procent větší. pro hrubý odhad to jde, ale není to správné číslo.
s tvým ampérmetrem bys vypočítal zdánlivý výkon "S": http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Trojuhelnik-vyk onu.png