Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sítí

Potřebuju poradit, na dosboxu mi nejde rozběhat místní síť (Lan). Konkrétně IPX.
Vzpomínám, jak jsem s kámošema pařil warcraftaII a teď mi to hodí, že to IPX nemůže nalézt.
A to mám originálku WarcraftII battleNet edition.
Přitom IPX mi funguje normálně pokud nepustím dosbox.:.( Poraďte pls.

1. na jednom DOSboxu rozjedeš server (příkaz IPXNET STARTSERVER [port])
2. na ostatních DOSboxech (příkaz IPXNET CONNECT <adresa> [port] ). Adresa je IP adresa počítače na kterém běží IPX server
3. zkontrolovat, v případě nefunkčnosti, že port (standardně, pokud není zadán při spuštění jinak, je 213/UDP) není blokován firewallem

Podotýkám, že na hostitelských systémech nemusí být IPX vůbe instalován, protože dosbox používá zapouzdření do TCP.
V případě hry přes internet je pak potřeba forwardovat příslušný port z routeru na "server"