Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi, Lan a Ubuntu

No rozhodol som sa skusit linux. Konkr. najviac sa mi pacilo Kubuntu. Mam to instalnute iba chvilku takze by som chcel poradit ako rozbehat internet. Mam 2 pripojenia:
- jedna je LAN, karta: Atheros L2 Ethernet 10/100 Base-T controller
- druha cez domacu wi-fi sieť, karta: Atheros AR5007EG wi-fi Network adapter
teraz si neviem poradit ako sa dostat na internet. Na wi-fi som skusal tento navod FirstTimeHowTo ktory je pre moju kartu ale nedostal som sa daleko. Vie niekto co mam teraz spravit? Dakujem

no daleko som sa nedostal :) pri prikazi make install mi zacalo hadzat errory (acces denied) tak som sa dovtipil ze sa musim prihlasit asi ako root ale teraz neviem ake je heslo pre root :) skusal som nezadat nic a heslo od mojho acc a nic :) tak teraz musim asi reinstalnut kubuntu :F

Lebo to nerobis pod rootom. Predtym ako sa zacnes pytat si precitaj par navodov a snaz sa pochopit ako to v linuxe funguje.
Tvoj problem je, ze si user obycajny a pri instalacii ovladacov treba mat prava roota. Toto je, ale v kazdom navode na (K)Ubuntu vysvetlene.
Tiez si myslim, ze s tymto pristupom pri linuxe dlho nevydrzis.

Z%C3%A1klady
v Kubuntu musíš některá nastavení dělat v tzv. administrátorském režimu, heslo je stejné jako to, které používáš při přihlášení. Kubuntu má něco podobného jako Win- klepneš na ikonu K na liště, pak nastavení systému a úplně dole vlevo je Network settings. Pokud zadáváš heslo v terminálu ( černé okno :-) ), nelekni se, že se ti neobjevuje napsané heslo a dokonce ani hvězdičky- prostě napiš heslo a zmáčkni ENTER.
Stáhni si uživatelskou příručku a trošku ji pročti:
http://wiki.ubuntu.cz/U%C5%BEivatelsk%C3%A1%20p%C5% 99%C3%ADru%C4%8Dka