Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi, Lan a Ubuntu

No rozhodol som sa skusit linux. Konkr. najviac sa mi pacilo Kubuntu. Mam to instalnute iba chvilku takze by som chcel poradit ako rozbehat internet. Mam 2 pripojenia:
- jedna je LAN, karta: Atheros L2 Ethernet 10/100 Base-T controller
- druha cez domacu wi-fi sieť, karta: Atheros AR5007EG wi-fi Network adapter
teraz si neviem poradit ako sa dostat na internet. Na wi-fi som skusal tento navod FirstTimeHowTo ktory je pre moju kartu ale nedostal som sa daleko. Vie niekto co mam teraz spravit? Dakujem

Lebo to nerobis pod rootom. Predtym ako sa zacnes pytat si precitaj par navodov a snaz sa pochopit ako to v linuxe funguje.
Tvoj problem je, ze si user obycajny a pri instalacii ovladacov treba mat prava roota. Toto je, ale v kazdom navode na (K)Ubuntu vysvetlene.
Tiez si myslim, ze s tymto pristupom pri linuxe dlho nevydrzis.