Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virtual PC 2007 je prostě skvělý !

Právě ze srandy instaluju WinME na 64bitové vistě se 2jádrovým cpu s taktem skoro 4ghz - a vzpomínám na ty příkazy jako fdisk a format. Kvůli realističnosti a zvukovým dojmům jsem připojil i floppynu :-D Fakt to zkuste ze srandy si nahodit třeba Win98 nebon. Příští týden zkusím Ntýčka ty sem nenáviděl- do SP6.

Doporučuji hlavně pamětníkům Win95, Win 98 a WinMe - zdravím Fuenteho. Co já se těch osmiček a melounů nainstaloval.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?Fam ilyId=28C97D22-6EB8-4A09-A7F7-F6C7A1F000B5&display l ang=en
(anglicky, zdarma, 32 a 64bit verze)

P.S. Teď mi virtuální milénia nažrala floppynu tak sem ji vytáhl a zmáčkl nevirtuální hardwarový reset:-?8-)

kdyz chcu virtualizacni masinu zadarmo tak nainstaluju VirtualBox ... tam slape v pohode cokoliv i linuxy ostatne virtualbox sam slape i na linuxu, rozhodne lepsi nez nejaky virtualpc . ms se se svymi polovicatymi recenimi cpe vsude ale vsude je deset lepsich nez ms ...

Zkus si třeba pod VirtualPC nainstalovat jakýkoliv 64bitový systém. Nebo si zkus připojit zařízení připojené k fyzickému USB. Nebo si porovnej velikost souboru, který vytvoří VirtualPC s VMware. Nebo zkus nainstalovat běžné Linux distribuce.

S USB je problém, ale jinak nevidím potíž. On existuje i MS Virtual Server (64bit) a co se týče velikosti souboru (vmx) ten má přeci pár kilo v obou případech. Nebo sis to spletl s velikostí souboru disku? Pak jsi možná ne zcela pochopil jaké druhy virtual disků existují a jak se chovají.

prevadzkujem v praci kvoli testovaniu sw na roznych OS VMware server na core 2 quad a 64 bit mandrive, vzdialena konzola je nenahraditelna, v pripade ak sa testov zucastnuje viac ludi, hlavne nedochadza k zatazeniu vlastneho systemu, co clovek oceni ked potrebuje mat spustenych viac virtualnych masin

Vážně? S kolika produkty SUNu jsi pracoval?

Nebo možná žiješ ve světě, kde je Java rychlá, v Open Office není zabugovaný kód z osmdesátých let a Sun s ním byl tak bezradný že ho radši předhodil linuxákům a Sun Java Desktop není nejpomalejší desktop systém vůbec?

Solaris je pořád jeden z nejlepších komerčních unixů, ale nepřej si vědět jakou tunu znalostí (a ochotu trpět nepohodlí) musí solaris admin mít aby spravoval systém s uživatelským rozhraním nezměněným ze začátku devadesátých let. bash je proti tomu legrace.

PS. a solaris je víc zabugovaný než linux.

Java je dost rychlá na cokoliv. Je multiplatformní, free, co víc si můžu přát? OpenOffice mi na napsání bakalářky stačil...

Pracoval jsem jen s J2EE a aplikačním serverem od SUNu. V mém případě fungoval. Pracoval jsem s vývojářskou stanicí od SUNu, taky fungovala. Solaris neznám.

nj a produkty MS ti snad "nefungují" ?

Svým způsobem funguje všechno.

Java Desktop a Open Solaris jsou IMHO totální propadák, to nikdo na desktopu nepotřebuje. Sun by se měl držet Solarisu. Rychlost javy se dnes řeší nákupem hardware.

Bakalářku jsi mohl napsat i v latexu jako hardcore Flanelové košile, to není argument... Open Office jsou dost zabugovaný a zoufale pomalý software, který kdyby nebyl zadarmo, pes by po něm neštěkl (taky to tak se Star Office bylo.)

PS. tím chci říct než mě s azorem uflejmujete že java je dnes už ok, ale pořád se projevuje že není nativní, to je snad jasné. Ale na desktop aplikace bych ji radší opravdu nechtěl :) Na backendech ať běží co chce...

VMWare pouzivam na virtualizaci hardware ( kdyz je potreba pro nejaky OS nebo jednoucelovou apploance specificky hardware ), virtualbox pro virtualizaci software, tedy je mi jedno, jaky je zelezo pod OS, nad kterym testuju aplikace,( Treba CiscoVPN a ruzne podobne IPSec-like VPN mam vyhradne ve virtualu ). VirtualPC nepouzivam, protoze nebezi na zadnem z mnou oblibenych a pouzivanych Operacnich systemech.

VLadimíre, já potřebuju na noťasu "nějaké" virtuální prostředí, abych mohl otestovat aplikaci v různých OS. A v té chvíli mne nezajímá,, jestli je to bussiness standard nebo jestli má stovky aplikací, ale to, že to běží, jak má a běží to svižně, abych po každém kliknutí nemusel čekat.

A v mém případě mi VirtualBox z těch tří vyhovuje.
Virtual PC jsem měl (než jsem se pustil do SP3) a byl ve srovnání s VirtualBoxem viditelně pomalejší.

Mozem sa spytat mimo misu? Dnes som si instaloval Virtual Box, len tak skusmo. Chcel som v nom otestovat Live Ubuntu 8.04 Desktop, avsak neviem ako zmenit rozlisenie, ponuka mi len 800x600 a 640x480. Zvysenie pamate grafiky na 128MB nepomohlo. Ine rozlisenie mi neponukne ani pri fullscreene (RCtrl + F), obraz nenatiahne na cely monitor. Ako to nastavit? :-)

A proc ne? Nie celkom rozumiem otazke. Ak myslite na to, preco Live na virtualnej masine, tak Ubuntu bol len ako priklad. Hladam najvhodnejsie linux distro a nemam zaujem vypalovat kazde jedno na CD. To je zbytocne plytvanie, najma, ak to ide vo VM.

Odpoved na moju otazku by sa nenasla? :-/ (je mozne, ze je to v manuali, hladal som len povrchne a zbadal som tento thread, tak som sa opytal, myslel som, ze je to len nejaka trivialita)

Já mám pro Virtualboxem Mandrivu, taky mám ve fullscreenu poštovní známku uprostřed své wide dvaadvacítky LCD. Jak to změnit jsem zatím nepřišel, mrzí mě to, protože rychlost Virtualboxu vypadá skutečně nejvyšší, ale kvůli zobrazení to zatím na ostro provozuju na WMware. Na delší zkoumání jsem zatím neměl čas a samotného by mě zajímalo, jestli jde obraz roztáhnout na celý monitor.

Škoda, že VMware server nemá 3d akceleraci zdarma. Naštěstí se začíná vyvijet i pro VirtualBox. Pro jednoduchost instalace používám pod Linuxem VirtualBox. Zkoušel jsem i VMware, ale jeho rozchození je maličko složitější a imho nenabídl nic navíc oproti VirtualBoxu.

Ve VirtualBoxu virtualizuju vaše oblíbené i proklínané Windows XP, Vista, atd Abych nezapomněl jak to vypadá ;-) No flame pls. THX

Imho už někdo rozchodil ve VMware 64bit Visty? VMware má bug.