Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc a můj dotaz

ahoj. potřebuju se zeptat, když si nechám sestavit pc sestavu, a nechci do ní instalovat operační systém, protože si to chci udělat sám doma (rozdělit disk na oddíl a tak), budu pak jen instalovat operační systém, nebo budu muset zprovoznit i další věci, takže instalovat i ovladače na mechaniku a já nevím, já se v tom nevyznám a budu rád, když mi někdo poradí. díky moc.

Ked sa nevyznate, na co sa do toho pustate?

Po formatovani, prerozdeleni a nainstalovani operacneho systemu je potrebne doinstalovat aj potrebne ovladace vsetkeho HW, co v PC mate. Chipset, graficka karta, zvukova karta, TV tuner a co ja viem co vsetko. Ak ide linux, tak v nom najcastejsie nie je potrebne instalovat ovladace.

Na vasom mieste by som instaloval aspon raz s niekym, kto s tym ma aspon ake take skusenosti. Ale choice is yours.

Pokud to půjde koupit bez operačního systému, budeš si muset udělat vše sám. Rozdělit disky, nainstalovat tebou koupený windows nebo legálně stáhnuty Linux, a nainstalovat ovladače.

Ty ovladače dostaneš k PC na kompaktech. První a nejdůležitější ovladač je od základové desky/restart/grafárna/restart/zvuk,siťovka a zbytek/restart.

Disk si můžeš rozdělit i po instalaci operačního systému. Ovladače budeš potřebovat v každým případě, bez ohledu na to, kdo PC sestaví a nainstaluje OS. Pokud by sis ale zakoupil PC jako funkční sestavu, předpokládám, že kromě OS už budeš mít od výrobce/prodejce nainstalovány i ovladače, nebo bude aspoň k dispozici CD.

Pavel

kupuju komponenty a nechávám sestavit pc sestavu u czechcomputeru, takže disk můžu rozdělit i po instalaci už operačního systému? je fakt, že na instalaci těch všech ovladaču pro desku a tak bych si asi sám netroufnul a nešlo by to, že by tam oni nainstalovali ty všechny ovladače a OS by jen připravili na začátek a já bych zbytek udělal už doma :-)

Na co vam toto je? A co znamena, pripravili na zacatek? Je mozne nakopirovat subory na HDD, to je prva cast instalacie, ked poziada o restart, PC by mohli vypnut a vy by ste doma mohol dokoncit instalaciu, to je fakt. K tomu vsak tusim potrebujete mat disk v mechanike. K comu by to vsak bolo? Tymto postupom vam tam ovladace nedaju. Ovladace sa daju instalovat len na "zivy", riadne instalovany OS. Mohol by ste prezradit, na co ten hokus pokus ma akoze sluzit. ;-)

ten člověk je zcela mimo. chce aby mu firma nainstalovala nejdřív ovladače, a když už operační systém který nechce platit, tak "jen na krajíček".
neví že hodina práce u firmy ho vyjde na 600-1000kč, doufá že to bude mít zadarmo.
neví přesně zda jde disk rozdělit i po instalaci os, a ani se nemusím vsázet, že neví čím.

výhodou levných whisky z průhonic je to, že se dají skvěle použít místo zubní pasty nebo ústní vody (desinfikuje a celkem voní), pít se to nedá.
jenže instalace u takového člověka je fak o nervy, to bys zabil. takže když ti dá dvě flašky 5hvězdičkové metaxy, aspoň na něj když vypadneš ven nebudeš nadávat.

výhodou levných whisky z průhonic je to, že se dají skvěle použít místo zubní pasty nebo ústní vody (desinfikuje a celkem voní),

jeste dodam, ze muze poslouzit jako skvele projimadlo :-D

A k tematu: jen at si to zkusi, potrapi se, popta se a vysledkem snad bude, ze se neco nauci. ( matne vzpominam na svuj prvni pc, hafec vsemoznejch kabelu, hafec cd s ovladaci a hafec otazek na ktery jsem si nasel sam odpoved, nez jsem pc po nekolika hodinach zprovoznil ).

To je čistě jeho věc, my se budeme rádi koukat na jeho trápení s virama, ještě mu OSA rozkopne dveře, zabaví všechen nelegal soft a na konci mu narve do ruky účtenku, na které bude něco takového:

=============
OS Windows XP Professional krabicová verze = 10 000,-Kč
Microsoft Office krabicová verze = 12 000,-Kč
Crysis = 1 800,-Kč
Adobe Photoshop = 60 000,-Kč
atd.
Penále za užívané nelegální programy = 100 000,-Kč

Celkem: 300 000,-Kč
Uhraďte prosím buďto rovnou na místě hotově, nebo kartou na dohodnutý účet
=============

:-)

A jak OSA hledá svoje "klienty"?
Přes Win aktualizace, jestli si nějakej debil je zapne s nelegálním Winem, dobře mu tak, dále přes Torrenty, to pak je poplatek + penále za každý film, písničku. No byl by to pěkný účet...

Tak toto su dost premrstene ceny.

1. Neviem kto by preco kupoval krabicovu verziu za 10k.
2. Neviem kto by kupoval Crysis (ak vobec, preco vobec predpokladate, ze ju ma? :-?) za 1800kc, ak sa da kupit za 900?
3. Kto by kupoval a najma kde APS za 60k, ak stoji 20k?

+ Ak pripocitam fakt, ako casto OSA (ne)chodi do domacnosti, je to absurdne.

čau. počítače skládám a instaluju už tak 12let. je běžné že si zákazník určí rozdělení disku na dva či více oddílů a myslím že by s tím neměli problém ani u chechcomputeru. rozmlouvám většinou jenom takové nesmysly jako je 10-20giga na systém a zbytek data.

jestli už nějaké windows máš a chceš ušetřit za nové, tak se s tím budeš muset poprat sám. ta windows budeš zřejmě používat nelegálně což sebou nese případné další problémy typu otravování windows genuine advantage a možná i to microsoftem slíbené zřernání obrazovky (jsem zvědavý jestli to dodrží)

nesmysly jako je 10-20giga na systém a zbytek data

jojo, moje oblíbené nastavení. nehodí se moc pro hry, ale těmto lidem se vyhýbám a nesáh bych na ně ani klackem.

jinak z diskuse vyplynulo, že tazatele podezíráme že má málo legální windows, asi došlo k nepochopení. mi je fuk odkud má systém. ale ten jeho předpoklad že mu firma nainstaluje jakési ovladače když už to musí být, a potom on přijde a začne instalovat windows, znamená že to fak má dát někomu jinému, a sám se má jen dívat a nechat si to přitom vysvětlit (zapsat na a4, jak tu bylo řečeno).

Zdravím všechny a díky za odpovědi? Jen pro pořádek. Windows Vista kupuju originální, tady nejde o ušetření jde mi jen o radu což lední medvěd asi neví, ale to je holt ta psaná komunikace :) Počítačům moc nerozumím, jen co si přečtu na netu a tak, takže prot sem píšu. Takže disk jde rozdělit i po instalaci OS?