Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaká je přenosová rychlost disku typu eSata?

Koupil jsem si externí HDD (Teac HD-15C-OTC-300 - 300GB), který má rozhraní eSata a USB 2.0. V návodu i na stránkách prodejce je uvedeno, že jeho přenosová rychlost u eSata je 300 Mb/s, tedy podstatně nižší než USB (480 Mb/s).

Když jsem si ten disk kupoval, vycházel jsem z přesvědčení, že rychlost disku připojeného přes eSata bude podstatně vyšší než přes USB, a tudíž nechápu, k čemu je tedy vůbec to rozhraní eSata zapotřebí.

Tak jste měli vesměs pravdu. Když jsem si u fy Kobe kupoval PC kartu s eSata do notebooku, podívali se tam na ten můj eSata disk a zjistili na index.php, že rychlost eSata je až 300 Mbyte/s a USB2.0 až 480 Mbit/s.

Jinak reálně přenášené hodnoty jsou úplně jiné a tudíž jsem dospěl k závěru, že používat rozhraní eSata bude mít význam pouze u velkých multimediálních souborů typu *.vob, už proto, že si jenom zapojení vyžaduje více kabelů oproti USB.