

Linux Ubuntu Beryl
Ahoj.
Kupuju novej komp a jediný co nechávám je HDD (160GB) který nechci formátovat páč nechci o tolik věcí přijít.
Díly budou asi takovýhle:
procák: AMD Athlon 64 X2 4050+, 2,1GHz, s.AM2, Box
ramka: A-Data 2048MB DDR2 800MHz (2x1GB)
zdroj: CoolerMaster RS-380-PMSP, zdroj, 380W, PSU
motherboard s integr. grafikou: MSI K9AGM3-F, AMD 690V, VGA, sAM2, mATX
na disku sou XP professional.
ale proč píšu...
rád bych tam dostal taky jako vedlejší systém Linux Mandriva s funkcí Beryl 2.01 (ty grafický serepetičky)
XP bych měl na hry a Linux prostě na frajeření...
Myslíte že je to co chci možné?
Mít XP a nějak tam ještě dostat Mandrivu s Berylem bez toho že bych musel formátovat HDD?
Moc děkuju za rady...
1) nepremyslej o Berylu, ten je ukoncen a sloucil se s Compizem do Compiz fussion. U mandrivy jsi nejsem jisty, ale u Ubuntu existuje wubi ( wubi-installer.org ) instalator ubuntu pro windows. Melo by to fungovat tak jak rikas.
takže si budu moct nahrát linux i s nějakym grafickym dodatkem jako byl beryl bez C:/format?
vsak je to tam receno
Toz ze zvedavosti sem to zkusil a nainstaloval.. a musim rict, ze to je snad ta nejlehci cesta jak se da vyzkouset linuxik .. kdyz je teda dost mista na disku (me si ten virtual root disk vzal 15GB..
Nainstalovano sem to mel za cca hodinu i se stazenim priblizne 650MB dat z inetu .. hned funkcni grafika, zvuk .. efekty (compiz) az po restartu a povolenim graficke akcelerace. Akorat sem musel pri prvnim restartu upravit konfiguracni soubor GRUBU (hodil se mi root (hd1,1) misto (hd0,1).. ) ale jinak bez problemu. Toz doporucuju
Ahoj, přesně tohle mě zajímalo :D a de. stahnout a instalátor pro MS Windows. Mám to na stejným disku jako XP taky professional SP2 a je to v pohodě. Při startu vyberu OS. Když chi akorát změnit OS přichodu PC musím resetovat.
Rekl bych ze po dvou letech uz to nejak vyresil. (rh)