Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatné zobrazení Češtiny na stránkách v PHP-Fusion

Dobrý pozdní večer nebo spíše brzké ráno,

Trápím se celý den s češtinou na webu www.gigaparba.com kde je instalován PHP-Fusion. Do programu je nahána čeština, takže pohyb v administrační sekci je v češtině. Nicméně stránky se zobrazují s vadnými písmeny "čřžů atd." V databázi MySQL mám vše správně ve formátu Charset=UTF-8. Na webu gigaparba.ic.cz to jede normálně včerně upravených názvů jednotlivých sekcí.

Prosím už jsem vyzkoušel vše možné a úspěch nikde. Na webu jsem toho co se týče problému s češtinou moc nenašel.

Databáze musí mít definovánu stejnou znakovou sadu jako stránka.
Vzhledem k tomu, že úvodní stránka se ti zobrazuje OK v nastavené sadě:

<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=windows-1250'>

se budeš muset rozhodnout pro jednotné(společné) kódování

Aby se ti zobrazovala správně data z DB, měla by hlavička vypadat následovně:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Zatím to vypadá tak, že tam máš část dat uložených "ručně" ve Win1250 a část vytaženou z DB v UTF-8.