Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úroveň diskusí na českém internetu

Poslední dobou jsem několikrát zavítal na diskusní fóra stránek typu novinky.cz, idnes.cz ... a byl jsem dost v šoku.
Několikrát jsem z různých zdrojů slyšel, že k internetu má přístup a využívá ho spíše ta inteligentnější část populace. Doufám, že je to jen nějaký výmysl, protože to co se tam člověk, byť i jen při letmém pohledu, na diskuzích výše zmíněných webů dočte je hloupost v nejčistší formě.
Nebo jsem vadný já a několik tisíc příspěvků typu :"ODS=modré straky, všechny pověste!!!!!", "cikrt běhá s pokladničkou i k těm nejtěžším nehodám", "ksčm - záruka prosperity", "kdysi bylo mnohem lépe", "ODS ví co dělá, socany postřílejte" je naprosto v pořádku?
Určitě se mi nelíbí současná situace v ČR ani ve světě, ale vykřikovat to někde na internetových diskuzích, navíc myšlenkově i stylově na úrovni nálevny 5.cenové skupiny mi přijde jako nehodné kohokoliv, kdo dosahuje byť jen průměrného IQ. Kdyby to bylo jen u článků co se týče politiky, ale ono je to i v diskuzi ke zprávě o automobilové nehodě, počasí, živelné katastrofě...prostě na místech kde podobné výpotky vůbec nepatří. Navíc se skutečně jedná o tisíce příspěvků. Já už ty diskuze raději ani neotvírám, nechce se mi věřit že takto smýšlí a jedná většina lidí v naší zemi...
Vím, že se to na tento web moc nehodí, ale jelikož se tady scházejí poměrně inteligentní a rozumní lidé, tak bych rád věděl váš názor.
Díky ;-)

:-D

No a k těm diskuzím:
Jsem pro přísně moderované diskuze, dále pro diskuze výběrové(pouze hodnotný a přínosný názor zobrazit) a v některých případech diskuz ani neumožnit. A to na takto postižených serverech, jinde je třeba klid a pohoda.

V tom také souhlasím a docela mě překvapuje například případ cdr.cz (což mi připadá celkem kultivovaný server, co se návštěvníků týče), viz 68 . To jest že proti moderování nevhodných příspěvků bylo jen 18% účastníků ankety, přičemž podle toho jak se někteří ozývali v diskusi, to vypadalo, že je to minimálně 50%. Taky mě docela překvapilo, jak se hned vyhrožovalo mazáním z RSS čteček a podobně.

nj, ale tím dosáhneš toho, že z takto postižených serverů tito jedinci odejdou na jiné, dosud nepostižené... zkrátka půjdou dělat bordel k sousedům. Nene, jen ať si blijou své výplody tam kde dosud, my si svoje oázy klidu zabordelit přece nenecháme, ne? :-D

Těžkou hlavu bych si z toho nedělal. Trefně to vyjádřil Ondřej Neff : Internet je jako město, diskusní fóra na novinkách apod. jsou jeho kanalizace.
Navíc spousta "diskutujících" cíleně provokuje, když např. zemře dítě tak schválně pokřikují něco co možná nejvíc cynického a potom se baví reakcemi ostatních. Jsou to ubožáci.

tak musíš to brát tak, že pro spoustu lidí je internet anonymním médiem a navíc na diskusích jako třeba novinky, idnes a poslední dobou i Aktuálně.cz si jen léčí osobní mindráky. Musím ovšem velmi pochválit moderovanou diskusi u Blogů na Aktuálně, kde se o ně stará Bohumil Stejskal - tam čas od času lze najít i slušnou diskusi (a hlavně urážky a osočování v té nejhrubší formě je prakticky okamžitě mazán).

To je všude, na foru o autech se každý vytahuje kdečím, Ochcávka fmetle a na hlínách je minimum, Fabií v tříhrnku nebo polorozpadlým favoritem se nikdo vytahovat nebude. Když se žvaní o prachách, tak každý bere 60k+ měsíčně a obden investuje na burze; nenapíše že někde vykupuje flašky v Jednotě. A tak by šlo pokračovat ad infinitum.

Občas se juknu do nějaké diskuze pod článkem na iDnes. Opravdu obdivuhodný, jak dokážou někteří lidi neustále do diskuzí cpát příspěvky o barvě politického spektra.
A když jsem vlezl na žumpu tn.cz, tak jsem konečně zjistil, jak vypadá pořádnej spam v diskuzích - asi 50% příspěvků je tam spam na výdělek klikáním po netu.