Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD - PIO mod

PC deska A8N-E, GF 6600, 2 GB RAM, 1xHDD IDE, 2xHDD Sata. Problém vzniká u externího disku Samsung HD321KJ. Je připojen přes redukci E-Sata do Sata konektoru na desku. Nahodile se přepíná do PIO módu z nastavení "Serial ATA Generation 2-3G" a systém "plynule" přechází do modré smrti. Ovladače jsem přeinstaloval, dál už nevím. Děkuji za pomoc.

1) tak se na redukci vyprdni a připoj to napřímo na sata konektor který si vytáhneš dírou v case.

Problém bude ale možná i jinde:

2) vzhledem k čipu nforce4 a známým problémům které má s disky jinýmy než WD a seagate (sám jsem zažil, mohu potvrdit) bych první zkusil přepnout disk do režimu sata1 které by jet mělo.Přepíná se nejspíš programem od samsungu. Inteligentní výrobci jako wd a seagate používají jumper na disku. Pokud nepomůže režim S1 zkus připojit jiný disk od WD nebo Seagate které na nf4 jeli OK (tehdejší modely dnešní nevím).