Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo potřebuje vyhlášku 50?

Vyhláškou 50 míním tu "elektro", přesný označení neznám. Vím, že zahrnuje paragrafy od 7 nahoru dle náročnosti.

Potřebuje ale "mít vyhlášku 50" i ten, kdo učí např. v PC učebně? Jedná se jen o to, že každý PC má svou prodlužovačku s vypínačem, zapojenou do centrální prodlužovačky s vypínačem. Do prodlužovaček jsou zapojeny PC a jejich monitory, nic víc. V učebně se neprovádí "elektro měření", zapojování atd., jen výuka práce s PC (žádný montování PC, rozdělávání HW a tak).

Potřebuje takovej lektor z nějakýho důvodu padesátku?

Pavel

něco mi matně říká, že když mám střední školu s oborem provozní elektrotechnika, tak mám paragraf 4, ale nejsem si jistý, ví někdo, zdali je to pravda? ze školy jsem dlouho, ale potřeboval bych to vědět

Zkousku podle § 14 vyhlasky 50/78 sbirky nepotrebujes, jsi jen uzivatel, pokud by to takto byla nutnost, potreboval by ji v podstate kazdy kdo ma PC nebo TV a jinou elektroniku.
Edit: a nejen to, pracku, lednicku, zehlicku a jine spotrebice napajene ze site;-)