Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pdf to pdb

OS UBUNTU
Pouzivam na citanie e-knih program yBook (zdarma, spacejock.com, bezi pod wine), teraz som stiahol knihu, ktoru si chcem precitat, ale problemy s diakritikou su obrovske.
1) alternativa k linuxu?
2) konverzia znakov? skor zvladnem bez znakov ako v strede slova paskvil
3) vas napad...
Nechcem sa yBooku vzdat, je pre mna OK, ale ak ma niekto ini tip, rad vyskusam.

CO se tyka knih, do PDB se uklada prosty text, do PRC se uklada formatovany text (HTML), treba i s obrazky.

Kdybys aspon napsal, jestli mas knihu v PDB nebo PDF, ohl jsi uz davno znat jmeno programu pro konverzi...

PDB na PDF: nejjednodussi cestou je otevrit v programu, ktery s PDB umi pracovat (DocReader, PSPad) a vytisnout na virtualni PDF tiskarne, popr. vlozit do OpenOffice a ulozit v PDF

PDF na PDB: pokud to jde, tak oznacit vse, zkopirovat do schranky, vlozit do nejakeho programu, ktery umi s PDB pracovat (DocReader, PSPad) a ulozit.

Problemy: PDB ma nestandardni format - pro iSillo zavedli kryptovany format. V takovem pripade potrebujes neco, co zvladne ten format precist (plna verze uBook reader, iSillo). Problem je v oznacovani a kopirovani textu, ktere jim moc nejde.

Problemy PDF: diakritika neni pomoci fontu, ale vykreslovanim. V takovem pripade je nejrozumnejsi udelat znovu OCR dokumentu (ABBYY FineReader, ABBYY PDF Transformer)