Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaká je hranice legálnosti skinování WinXP?

Ahoj, budu přeinstalovávat WinXP a chtěl bych si ho trošku graficky potunit(už mě nebaví ta hnusná bootovací obrazovka, zelené tlačítko start v kontrastu s modrou, bléééé)
Chtěl bych se zeptat, co můžu a co ne BEZ ztráty legálnosti licence:

1. BOOTOVACÍ OBRAZOVKA
Stáhl jsem si soubor ntoskrln.exe, je proti EULE nebo jak se to jmenuje nahradit přímo starý origoš soubor novým? Asi zvolím bezpečnější postup a to ten, že si takto pozměním boot.ini:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Billuv system" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Pozmeneny Billuv system" /fastdetect /KERNEL=novyboot.exe

kde si přejmenuji nový soubor na novyboot.exe a hodím do složky System32. Restartuji počítač, vyberu si položku Pozmeneny Billuv system a vyzkouším, zda nabootuje. Pokud ano, odmažu první položku
Poruším tím nějak "smlouvu" o používání WinXP?

Dále co se stane, kdybych někdy ten soubor novyboot.exe smazal? Nabootuje mi to s normální obrazovkou nebo ne?

2. Skin WinXP
Asi blbá otázka, když si nahraju oficiální skin Royale Noir, tak bych neměl nic porušit

3. Přihlašovací obrazovka
http://www.zive.cz/Titulni-strana/Windows-XP-Jak-zm enit-vzhled-uvodni-obrazovky/sc-21-a-119692/defaul t .aspx
Mohu si dle tohoto návodu volně změnit přihlašovací obrazovku či nikoli?

To je snad všechno, kdyby se mi nějaký další tuning Windows líbil, zeptám se. Jde mi pouze o to, abyste mi řekli, zda je vše, co tu píšu legální. Díky za odpovědi.

1) Tyhle akce jsou potenciálně dost nebezpečný. Doporučuju zazálohovat systém.

2) Jde-li o domácí PC, vykašlal bych se na to zjišťovat, zda to je či není v rozporu s EULA. Myslíš si, že tím MS vznikne nějaká škoda, jejíž náhradu by vymáhal soudní cestou?

Pavel

Ale tím
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="P ozmeneny Billuv system" /fastdetect /KERNEL=novyboot.exe
snad nic nezkazím, nebo ano? Myslím, že zkusím, půjde, hurá, dám to na první místo, čas dám třeba na 5 sekund, pokud nepůjde, stáhnu teda ten tuneup utilities nebo jak se tomu nadává, stáhnu si podobný skin a zkusím.

Takže je toto normální "validní" boot.ini?

[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windo ws
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Wind owsXP" /fastdetect /KERNEL=novyboot.exe
multi(0)disk(0)rdisk(0)partit ion(1)\Windows="WindowsXP default bootscreen" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Wi ndows="WindowsXP no bootscreen" /fastdetect /noguiboot /sos

Bude to fungovat podle mých představ?(Spuštění s novým boot skinem, pauza mezi výběrem a bootováním 5 sekund)

Jedná se o tuto obrazovku, líbí se mi(samozřejmě ji mám taky v 640x480 16 barev :puff:):
[http://img260.imageshack.us/img260/4794/electricwin dowspreviewkq0.jpg]

přidej si tam volbu:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="marekdrticguru" /fastdetect /noguiboot /sos

a pokud z 98% lezeš do jediného uživatele, přes tweakui nebo control userpasswords2 si naklikej autopřihlašování, a neřeš modrozelené obrázky.

se systémem co máš doma si hrej do libosti (do spadnutí). jelikož nemáš eulu vytištěnou na papíře, nemůžeš ji ani správně použít ;-) tudíž ti k ničemu není.

Co to udělá ta volba? :-) Že když nepůjde systém, tak tam bude tato volba, která znamená načíst bez Widlousovský obrazovky atd?
Právě bych chtěl zřídit účty celé rodině po pár virových skandálech, že je ten vir ve složce Marek Novák, na kterou se všichni přihlašovali a že jsem to chytil já.

Takže žádný Mrkvošrotí software, co se může nainstalovat s aktualizacemi nemůže zjistit, co mám a co nemám změněno?

/noguiboot - když tě nebaví windows logo, tak grafiku vypneš
/sos - aby tam nebyla nudná černá obrazovka až do přihlášení a je vidět že to něco dělá

úvodní obrázkový výběr účtů ale v tvém případě kvůli více uživatelům vypnout nejde, naopak si po vytvoření účtů členům rodiny zahesluj ten svůj. a doporučuju nechat admošská=instalační práva jen jednomu dočasně se přihlašujícímu správci, všichni včetně tebe ať mají pro běžný přístup na web jen oprávnění "users".

ms softwaru je jedno co máš změněno. pokud to bude systémová knihovna, a nějaký patch bude tento dll náhodou opravovat, přepíše ti to bez ptaní (samozřejmě je zálohován v C:\WINDOWS\$NtUninstallKBxxxxxx$)

jo, na boot.ini skoro není co zkazit. když nenajede jedna volba použiješ jinou.
mimochodem mi tam chybí ta "guru" volba :), a případně i doinstalování konzole zotavení:

nástroj Konzole pro zotavení systému: Díky ní lze obnovit systém a tím ho tak opravit. Aby byla v systému přítomna, je nutné ji nejprve nainstalovat. Vložte instalační CD s Windows XP do mechaniky a zadejte příkaz X:\i386\winnt32.exe /cmdcons (kde X je písmeno vaší CD mechaniky), příkaz odešlete a řiďte se následujícími příkazy. Na závěr restartujte počítač. Při příštím spuštění počítače se v nabídce spuštění (při startu PC) zobrazí položka Konzola pro zotavení systému MS Windows.

edit: noguiboot nechybí, blbě se dívám. trochu mate když všechny texty pod sebou začínají "WindowsXP" a máš na volbu jen pár vteřin.

čo sa týka legálnosti,jediný problém by mohol vzniknúť,pokial by si použil nelegálny program na zmenu skinov,samotný microsoft nezakazuje prispôsobovať výzor windows,ani to nijak neobmedzuje a dokonca poskytuje sám svoje skiny do svojich produktov a skiny svojich certifikovaných partnerov ako SkinFactory a spol,takže jeho zmenou neporušíš žiadnu licenciu,ani sa nedopustíš ničoho nelegálneho.Jedine použitím nelegálneho programu porušíš autorské práva autorov/výrobcov programu,ktorého verziu použiješ nelegálnym spôsobom.

Teoreticky je podle mně nelegální cracknutí knihovny theme.dll -díky tomu jdou nainstavat i neschválený témata. Ovšem lidsky - bille jdi se bodnout zaplatil sem upravím si to dle svých potřeb.

Ano, nelegální je zásah do systémových souborů a jejich modifikace. Ale boot.ini dokonce v Ovládacích panelech-Systém-Upřesnit-Zotavení blablabla-Upravit a můžu si ho volně editovat, takže je to legální dát si tam skin Windows nahraný z jiného souboru pomocí /KERNEL novyboot.exe. Není co řešit. Legální skin budu mít, Royale Noir je schválen. Díky

tá zvýšená ochrana uxtheme.dll/theme.dll súvisí s tým,že akákolvek zmena tém windows dosť hlboko zasahuje do systému,grafického rozhrania...schválené témy majú v sebe obdobu whql certifikátov podobne ako ovládače a je tam aspoň minimálne zaručené to,že nebudú spôsobovať zbytočné konflikty s inými systémovými komponentami,nieje to kvôli tomu,že by microsoft chcel nejako zakazovať zmeny vzhladu windows,ale kvôli možnému vzniku rôznych chýb.V dnešnej dobe plnej všelijakých exploitov,ktoré vedia zneužiť grafické rozhrania systému a programov sa môže stať takáto záležitosť lahko otvorenou bránou pre napadnutie systému,preto je aj ochrana týchto súborov postavená na úroveň ostatných systémových súborov.Zmeniť vzhlad windows na svoj obraz nieje zakázaná,nelegálna činnosť,len si treba dať pozor na možné zneužitie.Windows SDK ponúka dostatok materiálu na to,ako tvoriť nové vzhlady pre systém bez zbytočného rizika,a tu znovu platí 1000x omielané dokola,radšej brať a inštalovať témy z overených,oficiálnych zdrojov,ako sa dožiť nemilého prekvapenia

Vytvarne umenie a ine rozmazane grcanice patria na stenu, do PC patri OS. Nie, nie je to to iste, ani to nema nic spolocne. OS ma mat sive okna a cierne pozadie, ptz dolezite je to, co je v okne, a nie ram okna. A OS sa ma spustit za 5sekund a po tichu, a nie o pol hodinu a potom hrat fanfary ze hura uz sa konecne spustil, podakujte slavnemu tvorcovi deBillovi ze sa nezacyklil :-)