Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strih videa

Doposud jsem pouzival na strih videa a jeho upravu program Pinnacle Studio.

Chtel jsem se zeptat jaky SW by jste mi doporucil na strih videa VY?
Jde mi hlavne o efekty,aby se mohl clovek poradne vyhrat.Vim ze v jednoduchosti je sila(napr.virtual dub)
Presto zkuste poradit

Pouzivam Sony Vegas 7 a som maximalne spokojny. Navyse na tvfreak.sk bezi serial s komplexnym navodom a tam som sa naucil veciii... Niektore veci sice nema (napr. kreslenie trasy cesty, efekt pisania titulkov ako na pisacom stroji, etc..), ale bud si zozenies niekde navod, alebo plugin. Inak strih jednoduchy, prechodovych efektov more. Ale pokial ide iba o samotne strihanie, za najjednoduchsi a najlepsi povazujem VirtualDub.

Naprosto nepřekonaná (a nepřekonatelná) je "stará" Adobe Premiera 6-6.5 s efekty např. od Canopusu, Hollywoodů a pod. Vše ostatní co tu bylo dosud vyjmenováno jsou jen "zmodernizované" a z velké části nakradené sračky na oblbnutí zákaznika. Bohužel není zadarmo a pro skutečně stabilní funkci musí být provozována ve Win 2000, jinak padá.

Naprosto souhlasím s tím, že dobrý film neudělá množství efektů, ale co se týče Premiery, měl jsem na mysli intuitivnost obsluhy a výbornou orientaci ve zpracovávaném materiálu.
A k tomu nutno připočíst i skvělé možnosti při operacích se zvukem, klíčování obrazu, titulkování a množství obrazových i zvukových stop. Prostě kdo to umí, dokáže s Premierou zázraky.

porovnávať možnosti,cenu,nároky,výsledky práce v adobe premiere a spol s možnosťami virtual dub a spol je úplne od veci.Bežný amatér,ktorý má priemerné pc obvykle adobe premiere nepotrebuje a ani nebude investovať do hw a sw ťažké tisíce a obvykle si aj vystačí s nejakou obdobou programu a la virtual dub,ktorý je zdarma a dá sa prevádzkovať aj na bežnom domácom pc s obvyklým operačným systémom.Samozrejme nikomu nič nebráni v tom,aby si zakúpil optimalizovanú zostavu a používal niektorý z poloprofi/profi programov a je každého osobná vec,či to bude adobe premiere,avid nitris,drastic media reactor,canopus edius,apple final cut a x-iných programov,všetko je záležitosť obsahu peňaženky a požiadaviek užívatela.Každý program má svoje pre aj proti,premiere nieje pupok sveta a nazývať ostatné programy vykradnutými sračkami je velmi krátkozraký pohlad s klapkami na očiach.Niekedy práve jednoduchý,na prvý pohlad velmi primitívny program dosiahne prekvapivé výsledky,niekedy menej znamená viac a platí to aj pre efekty

Je mi líto, ale odporuješ si sám sobě když jsi napsal " pokud hrají roli efekty, tak doporučuji freewarový MovieXone". Vždyť právě v něm téměř žádné efekty nejsou!!! A to už nemluvím o nepříjemné obsluze. Jen pro zajímavost - já sám jsem začínal dělat s videem na počítači s Win95, 166 MHz, 32MB paměti, IDE harddiskem 1GB-4800ot. a střihovým programem Adobe Premiere 4.2! A za výsledky se myslím nemusím stydět. Takže Premieru opravdu považuji za "pupek světa", ale jen do verze 6.5. Potom už "zparchantěla" jako ostatní současné programy. A nemám na mysli "vykradené" ale "ukradené" sračky. Jen si porovnej: Premiera sežere asi 70MB kdežto Pinnacle až 6.5GB a když se do něj podíváš pozorněji, zjistíš, že řada modulů, efektů apod. je ukradená (nebo koupená?) z jiných programů a ještě si k nim musíš "dokupovat" klíče.Takže souhlasím s Tebou, že méně bývá více a například VirtualDub považuji za přímo geniální, ale překvapivé výsledky s ním dosáhnout nelze. Nic tady neprosazuji jen jsem napsal svůj názor, vycházející z dlouholetých zkušeností. Takže, jak i Ty říkáš, je každého osobní věc jak se rozhodne.