Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem použití stejné win xp licence na jiném pc

zdravím...mám starší počítač s legálním win xp bohužel nemám instalační cd. Mám v plánu pořídit si nové pc, ale bez OS. Je nějakým způsobem možné nainstalovat na nový pc windows (pomocí jiného instalačního cd) a mít dva pc se stejnou licencí? předem děkuji za případné odpovědi!

Na dvou počítačích najednou to mít rozhodně nesmíš. Pokud nemáš krabicovou verzi nemůžeš to použít na jinou základní desku nežse kterou jsi to koupil. Je tu jedna výjimka - pokud je základní deska vadná můžeš potom produkt aktivovat na jiné. Kdybys třeba tu starou základovku rozbil tak bys nic neporušil...

Při aktivaci přes telefon stačí jen poslouchat a zvolit tu možnost. Pokud těch aktivací (reinstalací) nebylo moc není potřeba mluvit ani s člověkem.

Oficiálne jedna licencia je platná na jednu jedinú inštaláciu operačného systému windows a je úplne jedno,či sa jedná o retail alebo oem verziu alebo inštaláciu na normálnom hardwari alebo ako virtuálnu inštaláciu pomocou wmware alebo virtual pc a podobného nástroja.Nieje možné mať rovnakú licenciu na viacerých pc/nb súčasne.Jedinou výnimkou sú rôzne multilicenčné balíky obvykle dodávané pre firmy a školy.Neoficiálne je možné všetko,ale legálne to nieje.

Já si myslím že to buď zaktivuješ automaticky přes net nebo to zaktivuješ přes ten automat na telefonním čísle s tím že odpovíš správně na triviální otázky případně pokud tě to přepne na operátora tak těm bulharům na telefonu řekneš že ti odešla základní deska a že jsi ji proto vyměnil. na roky se nikdy neptali zas tak akční nejsou.

jestli u tebe bill udělá namátkovou kontrolu pro podezření že jsi švindloval při aktivaci houmů tak skončíš v base:beer: ale myslím napřed já vyhraju první ve sportce

Ikdyž je to starší diskuze, snad někdo odpoví...
Zdravim,
mám podobný plán, ve stolnim PC mám origo XP (samozřejmě i originální cd) a chtěl bych to nainstalovat i do ntb. Dočetl jsem se tu, že může být problém s aktivací a nebo také ne. Chtěl bych aby mi XP šli jak na PC tak na notebooku.
Tak co myslíte, změnilo se něco od té doby kdy začala tato diskuze u Microsoftu? :-)
Díky