Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám program na tvorbu kvalitní fotky z videa

Potřebuji šikovný program který umí z videa udělat fotku, windows movie maker mi nestačí, moje kamera snímá video 3,1 megapix. a jedná se o formát DV AVI. Windows movie maker mi z tohoto videa udělá bohužel fotku jen na půl obrazovky, ale při přehrávání videa na celé obrazovce je video supr ostré. Potřebuji program který umí udělat fotky větší. Díky

pokud to není HD kamera, tak více než PAL (necelých cca 800x600 bodů i s overscanem) z toho rozhodně nedostaneš. Možná tvá kamera umí i fotit (v onom rozlišení, které udáváš), ale pak to nejsou fotky z videa, ale fotky umístěné (většinou) na paměťové kartě.

To je mi jasné, mám minidv kameru Panasonic NV-GS280. Při focení má rozlišení 3.1 MP a při natáčení je to okousek míň. Hodina záznamu zabere na HDD po stažení do PC cca 12GB. Jde mi o to, že když v WMPlayeru zadám zobrazení na celou obrazovku je video ve špiškové kvalitě s vysokou jemností detailů, ale Movie Maker mi udělá fotku jen defacto v rozlišení PAL. Nabízí se sice možnost nainstalovat program na snímání obrazovky a jednotlivé snímky pořizovat při pauze videa a ukládaj je např. jako JPEG soubory, ale za prvé s tím nemám žádné zkušenosti a za druhé si myslím že by mohl existovat nějaký šikovný prográmek který by dokázal využít kvality mého videa.

Taky jsem byl donucen udělat několik fotek z videa. Po řadě pokusů se mi zdál použitelný tento postup: zachycení snímku v programu PowerDVD, vybraný snímek zvětšit a upravit v programu Photo Zoom Pro. Zde jenom změna rozlišení ze 72 na 150 - 300 dpi, změna velikosti metodou S-Spline XL, jemné doladění ostrosti 90, umělý detail 20, Edge a Detail boost 40 a 40. Není to žádný zázrak, ale vylepšení je patrné.